Türkçe yamada virüs olur mu?

Yamaları virüs görmesinin sebebi yamaların imzaları olmadığından antivirüsler ve Windows güvenlik yazılımları virüs olarak algılar.

Hocam evet herkes onu diyor bende güvenilir olduklarını biliyordum ama tek bu yamada sorun çıkartıyor indirtmiyor Kaspersky.

Bence PC'deki virüs indirdiğin yamaya sızmış olabilir zira virüsler EXE dosyalara rahat sızıyor.

Hocam indirdiğim gibi mi sızdı peki yani bu yamadan önce de başka yamalar indirdim onlara sızmadı mı?

Hocam ilk Dead Island 2 yamasını internetten indirdim ve gayet güvenilirdi ama ben beğenmedim yamayı bazı yerler çevirilmemiş ve makine yamasıydı Anonymous Çeviri çıkaracağız dediklerinde oynamadım ve yamayı bekledim.

Bilmeden konuşanlar doluşmuş yine, resmî site ise sorun yok, sözümün arkasındayım, konudan çekiliyorum. Siz size devam edin.

False positive. :)

Hocam ne yapsam bilemedim birileri virüs diyor iade et falan birileri güvenli diyor oynayamayacağız galiba oyunu.

Hocam evet herkes onu diyor bende güvenilir olduklarını biliyordum ama tek bu yamada sorun çıkartıyor indirtmiyor Kaspersky.

Hocam indirdiğim gibi mi sızdı peki yani bu yamadan önce de başka yamalar indirdim onlara sızmadı mı?

Arkadaşım resmi siteden indirdiğin yamada virüs olmaz olsa olsa antivirüs yazılımdan kaynaklı virüs olarak algılar bence antivirüsü kapat yamayı kur.

Arkadaşım resmi siteden indirdiğin yamada virüs olmaz olsa olsa antivirüs yazılımdan kaynaklı virüs olarak algılar bence antivirüsü kapat yamayı kur.

Hocam aynı şeyin laciverti sabah PC'yi açtığımda gene açılacak Kaspersky gene silecek sadece 1 dosyayı oda bu DeadIsland-Win64-Shipping.exe silindiği için yama işlevsiz kalıyor.

Eğer resmi siteden indirdiyseniz Kaspersky yanlış alarm vermiş demektir. Engellenen dosyayı Kaspersky ayarlarından istisnalara ekleyebilirsiniz.

Güvenlik>Nesne tespit edildiğindeki istisnalar ve eylemler>İstisnaları yönet

Karşınıza çıkan pencereden ekle butonuna basarak ilgili dosyayı tüm koruma bileşenleri için istisnalara ekleyin.

Eğer resmi siteden indirdiyseniz Kaspersky yanlış alarm vermiş demektir. Engellenen dosyayı Kaspersky ayarlarından istisnalara ekleyebilirsiniz.

Güvenlik>nesne tespit edildiğindeki istisnalar ve eylemler>istisnaları yönet.

Karşınıza çıkan pencereden ekle butonuna basarak ilgili dosyayı tüm koruma bileşenleri için istisnalara ekleyin.

Öyle bir şey yok hocam direk sağ alta bilgisayara kapatıp temizle ya da kapatmadan temizle var.

Öyle bir şey yok hocam direk sağ alta bilgisayara kapatıp temizle ya da kapatmadan temizle var.
Kaspersky ayarlarına girip yapın.
Ekran görüntüsü 2024-04-13 220355.png
Ekran görüntüsü 2024-04-13 220404.png
Ekran görüntüsü 2024-04-13 220413.png
Ekran görüntüsü 2024-04-13 220456.png

Hocam aynı şeyin laciverti sabah PC'yi açtığımda gene açılacak Kaspersky gene silecek sadece 1 dosyayı oda bu DeadIsland-Win64-Shipping.exe silindiği için yama işlevsiz kalıyor.

Programı kurduktan sonra antivirüsü açmadan EXE dosyasını kurulu olduğu kılasörü istisnalar listesine ekleyin ki antivirüs açıldığında oradaki dosyayı tarama dışında bıraktığınızdan uyarı verip silmeyecek.

Geri
Yukarı