Türkçe Yamalarda Virüs Olur mu?

Hangi oyuna indireceksen yamayı konuda belirt veya yeni konu aç elimizden geldiğince yardımcı oluruz, birçok kişi Türkçe yama kullanıyor deneyimlerini aktarır.

Senaryo 1:

Yamayı kodlayan kişi yamanın içine, kişi programı çalıştırdığında kurulum esnasında Roaming klasörüne çıkartılacak bir x.exe zararlı yazılımını ekler.

Sen yamayı kurduğunda zararlı yazılım, oyun klasörünün yerine Roaming klasörüne çıkartılır. Bu çıkartma işlemleri hızlı sürdüğünden, sen farkında olmadan zararlı yazılımı sistemine yüklemiş olursun.

Kurulum sonuna bir combobox ekler, readme.txt dosyasını aça tıklarsın ve x.exe dosyasını çalıştırırsın.

Veya kurulum sonunda, "Bitir" / "Finish" combobox ına x.exe dosyasını çalıştıracak bir kod ekler ve sen yine zararlı yazılımı çıkartırsın.

Senaryo 2:

Sen yamayı kurduğunda zararlı yazılım, oyun klasörünün yerine Roaming klasörüne çıkartılır. Bu çıkartma işlemleri hızlı sürdüğünden, sen farkında olmadan zararlı yazılımı sistemine yüklemiş olursun. Daha sonra zararlı yazılımı çalıştırılacak readme.txt.exe ve gerçek readme.txt dosyası oyun klasörüne çıkartılır.

Kurulum sonuna combobox eklenir, "Readme.txt dosyasını aç". Sen o tiki işaretlersin ve readme.txt.exe dosyasını çalıştırırsın.

Veya dediğim gibi kurulumu bitir comboboxına readme.txt.exe dosyasını açan bir kod eklenir.

Zararlı olan readme.txt.exe dosyası hem zararlı yazılımı çalıştırıp, hem de gerçek readme.txt dosyasını çalıştırdıktan sonra kendisini yok eder. Readme.txt.exe dosyası yok olur, malware gizlenmiş process olarak çalışır ve sen farkında olmadan zararlı görevini yerine getirir. Sen ise o sırada ekranında readme.txt içerisinde emeğe saygıyla ilgili yazıları görürsün.

Senaryo 1:

Yamayı kodlayan kişi yamanın içine, kişi programı çalıştırdığında kurulum esnasında Roaming klasörüne çıkartılacak bir x.exe zararlı yazılımını ekler.

Sen yamayı kurduğunda zararlı yazılım, oyun klasörünün yerine Roaming klasörüne çıkartılır. Bu çıkartma işlemleri hızlı sürdüğünden, sen farkında olmadan zararlı yazılımı sistemine yüklemiş olursun.

Kurulum sonuna bir combobox ekler, readme.txt dosyasını aça tıklarsın ve x.exe dosyasını çalıştırırsın.

Veya kurulum sonunda, "Bitir" / "Finish" combobox ına x.exe dosyasını çalıştıracak bir kod ekler ve sen yine zararlı yazılımı çıkartırsın.

Senaryo 2:

Sen yamayı kurduğunda zararlı yazılım, oyun klasörünün yerine Roaming klasörüne çıkartılır. Bu çıkartma işlemleri hızlı sürdüğünden, sen farkında olmadan zararlı yazılımı sistemine yüklemiş olursun. Daha sonra zararlı yazılımı çalıştırılacak readme.txt.exe ve gerçek readme.txt dosyası oyun klasörüne çıkartılır.

Kurulum sonuna combobox eklenir, "Readme.txt dosyasını aç". Veya dediğim gibi kurulumu bitir comboboxına readme.txt.exe dosyasını açan bir kod eklenir.

Zararlı olan readme.txt.exe dosyası hem zararlı yazılımı çalıştırıp, hem de gerçek readme.txt dosyasını çalıştırdıktan sonra kendisini yok eder. Readme.txt.exe dosyası yok olur, malware gizlenmiş process olarak çalışır ve sen farkında olmadan zararlı görevini yerine getirir. Sen ise o sırada ekranında readme.txt içerisinde emeğe saygıyla ilgili yazıları görürsün.
Umarım bu yazdıklarınızı kötü amaçlı birileri okumaz 😅

@Elementor Siz diğer sürümleri indirmişsinizdir, buraya attığımı indirin.
1 yıl boyunca free sürümünü kullanıcam, senin yüzünden 14 günlük premium olanı sildim :D
x1x1x1x1.PNG

kardeşim eğer virüslerden korkuyorsan 1-2 antivirüs programı seni korumaz. en iyisi bir dosyayı indirdikten sonra hemen onu virüstotal sitesinde taratıp ondan sonra açmak.bir antivirüs programının bulduğu virüsü bazen diğerleri bulamıyor.PC yi antivirüs programıyla doldurursun o zaman .ayrıca antivirüs programları sistemini de etkiler bir google crome sekmesi kadar olmasada. en iyisi dosyayı indirdikten sonra virüstotal de taratmak. e diyeceksinki nerden bulayım temiz dosyayı ben kardeşim.antivirüs temizler ben kullanırım yamayı da diyorsan o dosyanın içinden ayrı bir virüs çıkmayacağı ne belli ki .kendim GTA:SA ya yama yapmaya çalışırken her tıkladığım yerden virüs fışkırıyordu tavsiyem eset nod 32 yi ya da internet security'i kullanın webden bulaşabilecek virüsler için ayrıca indirdiğiniz her dosyayı virüstotal e bir taratın (100 mb lik dosya için 5-10 saniye bekledim)

Sanmıyorum ama arkadaşın dediği gibi tedbirsiz iş yapmayın. İnternete bakın güvenilir bir site mi diye.
Katılıyorum kardeşim bi arkadaş yama indirdi pcsinden oldu tedbirsiz iş yapmayın işte
Bak kardeşim Eset Antivirüs indir Windows Defender aç herşeyini full güvenlik olsun zaten Eset zararlıysa indirmez ve bi keresinde bende aynı hataya düştüm Eset sağ olsun kurtardı Pc'yi Windows Defender zaten spama tutuyor görmemen imkansız dediklerimi yaparak indirirsen sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum

Geri
Yukarı