Türkiye, Almanya'nın nüfusunu geçti! Sizce nüfusumuz ne kadar olmalıdır?

Türkiye'nin her km²si aynı ölçüde kullanılıyor olsaydı bu nüfus az bile kalırdı fakat köyden kente göçün aşırı fazla olması sebebiyle (hani köyümüzde en yakın başka bir evin nereden baksanız 200-300 metre uzağında, yeşilin içindeki evlerimizde yaşamak yerine istanbul gibi yerlerde üst üste yaşamamızı kast ediyorum) şuanki durumumuz için nüfus çok fazla, yarısı olsa bile çok rahat ederdik emin olun.

Diğer türlü Almanya, Hollanda, Amerika gibi yerleri düşünürsek ne görüyoruz; villa tipi evleri, çünkü adamların her alanı aynı yoğunlukta kullanılıyor hatta şehirlerde bile. Ha nüfusları bizden fazla neden böyleler sorusuna da şöyle cevap veririm; hem alanları daha çok hem de ülkenin her yerinde bir şekilde nüfus mevcut. Kısaca adamlar köyden şehire inmiyor şehiri köye çıkarıyorlar.

İstanbul gibi yerlerde üst üste yaşamamızı kast ediyorum.
Devlet diğer şehirlere hiç yatırım yapmamış ki. Köydeki çiftçi amca ekip, biçiyor yine de zarar ediyor oda eli mahkum göç ediyor. Kimse istemez mis gibi memleketini bırakıp 15-20 milyon nüfusu olan bir şehire gelmeyi. Biz bu Anadolu topraklarını düzgün kullanabilseydik şuan bu durumda olmazdık klasik Ortadoğu ne diyelim. Daha fazla konuşurdum ama Silivri soğuk diyorlar...

Devlet diğer şehirlere hiç yatırım yapmamış ki. Köydeki çiftçi amca ekip, biçiyor yine de zarar ediyor oda eli mahkum göç ediyor. Kimse istemez mis gibi memleketini bırakıp 15-20 milyon nüfusu olan bir şehire gelmeyi. Biz bu Anadolu topraklarını düzgün kullanabilseydik şuan bu durumda olmazdık klasik Ortadoğu ne diyelim. Daha fazla konuşurdum ama Silivri soğuk diyorlar...
Gerçekten soğuktur Silivri şimdi. :D

Asgari ücretli birisi için 2 çocuk yeterli. 30 bin TL alan birisi 4 bile yapabilir.
Asgari ücretli iki çocuk mu? Açlık sınırı yalnız 1919₺. Asgari ücret ise 1603₺. Yani artık tek kişiye bile yetmiyor farkında mısınız?

Bana kalırsa çok nüfus olması iyi bir şey değil. Önemli olan o çocuklara bakabilmek. Biz bu çocuklara ne kadar bakabiliyoruz en önemlisi o. İki ülkenin vatandaşlarını kıyaslarsak bakın kim daha bilinçli.

Yani burada çocuk yapmak önemli değil. İsterseniz 10 tane yapın. Bunları sokağa saldıktan sonra bize ne yararı olacak bunların? Az ve bilinçli nüfus bence kesinlikle daha iyi. Bizim buranın halkın yarısından fazlası cahil.

2016'da bir araştırma yapılmış. Türkiye 40 ülke içinden en cahil 9. ülke olmuş. Neymiş fazla nüfus olunca bir şey olmuyormuş. Bunların hepsi bize zararı olacak.

Suriyelileri ve Afgan vb. çıkarınca 80 milyonu tekrar görebilir. Ufacık Kilis'te bile 130.000 suriyeli var. İstanbul'da 400.000'i bulmuş suriyeli sayısı(yanlış da olabilir). Bunların hiçbirisi olmasaydı nüfus azalıp refah seviyesi artardı, işsizlik azalırdı, GSYİH artardı, belki dolar 5.50 TL seviyesine çıkacak kadar sıkışık bir ekonomi olmazdı, kiralar bu kadar yüksek olmazdı... Uzayıp gidiyor bu mülteci sorununun ortaya çıkarıdığı sorunlar.

Geçtik de ne oldu? Kuzlayıp kuzlayıp salıyorlar sokağa.

Ülke eğitimsiz, saygısız, cahil, psikopat ve insan dışı mahlûkatlarla dolup taştı.

Ben ırkçı veya herhangi bir millete düşmanlık besleyen biri değilim. Ama gel gör ki, suriyeliler bile bulunduğu duruma aldırış etmeden sürekli çocuk doğurma peşinde.

Bu çocuk ne yer ne içer, acaba bakıp besleyebilir miyim, açlıktan susuzluktan ölür mü, eğitimli bir birey olabilir mi diye düşünmüyorlar.

Bir de üç çocuk yapın diyor malûm şahıs. Kardeş, bana da her ay kazandığın maaşı ver, değil 3 çocuk 33 çocuk yaparım. Bu üç çocuğu kedi mamasıyla beslemeyeceğiz sonuçta.

Nüfus gençleşecek diye ülkeyi daha da kötüye sürüklemenin anlamı yok. Durumu olmayıp da çocuk yapanlar ömür boyu sürünüyor. Etrafta örneği çok.

Herkes ayağını yorganına göre uzatsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı