Türkiye cehalete yenildi mi?

Türkiye'de cehalet mi kazandı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnancınıza saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Atatürk hakkında atıp tutan arkadaşa sert bir cevap verdim o kadar. Yine de kalbinizi kırdıysam affedin.
O arkadaş çok ayrı bir konu zaten. Ezana ses kirliliği demen saygısızlık değilde nedir?

O arkadaş çok ayrı bir konu zaten. Ezana ses kirliliği demen saygısızlık değilde nedir?
Kişisel görüştür. Bana göre ses kirliliği. Sana göre değil. Herkesin düşünceleri var. Kimsenin düşüncelerine müdahale edemezsin.
Inancima saygi duymani bekliyorum diyenlerin bir defa dahi kurani acip okumadiklarina eminim. Okusalardi bu cumleyi edemezlerdi. Kuran, diniden olmayanlari esek, hayvan, cehennemde yakilacak odun diye tarif eder cunku. Saygi duymayana saygi duyulmaz.
Kuranı senden daha iyi biliyorum. Cehennem de yok cennet de yok. Ölümden korktuğunuz için kendinizi avutuyorsunuz sadece. Hani dinde zorlama yoktu hoşgörü diniydi. Yalandan başka bir şey değil. Hem hoşgörü dini hem de inanmayanı hayvan yerine koyuyor. Yok ya!

Kişisel görüştür. Bana göre ses kirliliği. Sana göre değil. Herkesin düşünceleri var. Kimsenin düşüncelerine müdahale edemezsin.

Kuranı senden daha iyi biliyorum. Cehennem de yok cennet de yok. Ölümden korktuğunuz için kendinizi avutuyorsunuz sadece. Hani dinde zorlama yoktu hoşgörü diniydi. Yalandan başka bir şey değil. Hem hoşgörü dini hem de inanmayanı hayvan yerine koyuyor. Yok ya!
Dostum, okudugunu anlama problemin mi var. Ben zaten kuranin insanlara hakaret ettigini, onu savunanlarin bunu bilmedigini yaziyorum. Zaten ateistim. Gozunle oku, baska organinla degil.

Dostum, okudugunu anlama problemin mi var. Ben zaten kuranin insanlara hakaret ettigini, onu savunanlarin bunu bilmedigini yaziyorum. Zaten ateistim. Gozunle oku, baska organinla degil.
Ufak bir yanlış anlaşılma, üzgünüm. Saat gecenin 3'ü olunca böyle olabiliyor. Başka organımla okumamıştım halbuki.

İnsanların inançlarına saygı duyulmalı. Bu kişinin inancı Müslümanlık da olabilir, Hristiyanlık da, Yahudilik de, Budizm de. Fark etmez ama kimse kimsenin inancına "yobazlık" deme hakkını bulundurmuyor. Onun inancı ona, senin inancın sana. Tabii, bu şekikde deyip de onun bunun inancına karışan çok kimse var, örnek vermeme gerek yok çünkü örneği her gün görüyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı