Türkiye dışında sistem toplanmalı mı?

morkherre

Femtopat
Daha fazla  
Stüdyom için yeni bir bilgisayar toplayacağım. Türkiye'den toplamak istediğimde 50 bin civarı tutuyor. Sizce yurt dışına bir ülkeye gidip hem birkaç gün takılıp hem de daha uygun bilgisayar toplayabilir miyim? Böyle bir şey için hangi ülkeyi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla imkanınız varsa Almanya derim ben. Bilgisayar parçaları ucuz oranın alım gücüne göre. Ama gümrük olayını iyi araştırmak lazım. Benim bildiğim tek parça olarak vergi alınmıyor ama araştırmak lazım.

Birkaç gün önce Almanya'da yaşayan ağabeyime sistem topladık. B450 Tomahawk max, MB511 kasa, be quite 750w PSU, Ryzen 5 3600, Corsair Vengeance 2x8 3200 Mhz RAM, Hyper 212 CPU soğutucuyu 450 Euro gibi bir fiyata aldı. Toplamak istediğiniz sistem için alternate.de adresine girip fiyatlara bakabilirsiniz. İşin gümrük kısmı var asıl sorun orada. O kısmı araştırıp herhangi bir vergi ödeyecek misiniz, ödeyecekseniz ne kadar ödersiniz? Bu soruların cevaplarını da bulduktan sonra Almanya'daki fiyatlar gayet uygun.

Bir yerde okumuştum ben de, kendi bilgisayarım diyerek vergi vermiyorsunuz tabi her parçadan birer adet olmak koşuluyla diye yazmıştı biri. Ama araştırmak lazım. Ben İdealo.de üzerinden bakıyordum parça fiyatlarına.

Stüdyom için yeni bir bilgisayar toplayacağım. Türkiye'den toplamak istediğimde 50 bin civarı tutuyor. Sizce yurt dışına bir ülkeye gidip hem birkaç gün takılıp hem de daha uygun bilgisayar toplayabilir miyim? Böyle bir şey için hangi ülkeyi önerirsiniz?

Parça parça götürürseniz sorun olmaz bence. Ya da araba ile getirirseniz sınırdaki X-ray cihazlarında bir şey olmaz. Bizim arkadaşın abisi Bulgaristan Vs'de ucuza toplayıp kârını alıp satıyor.
Parça parça götürürseniz sorun olmaz bence. Ya da araba ile getirirseniz sınırdaki X-ray cihazlarında bir şey olmaz. Bizim arkadaşın abisi Bulgaristan Vs'de ucuza toplayıp kârını alıp satıyor.
Birisi gülücük atmış üzdü beni. :(

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim yorumlar için, gümrüğe takılacağımı ve bir ödeme yapacağımı sanmıyorum çünkü o ülkeye gidip diğer parçaları kasanın içerisine monte edip getireceğim. Kişisel bilgisayar olarak geçirebileceğimi düşünüyorum. Sanırım şuanda ilk tercih Almanya olmuş ama başka önerileri olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim..

Birkaç gün önce Almanya'da yaşayan ağabeyime sistem topladık. B450 Tomahawk max, MB511 kasa, be quite 750w PSU, Ryzen 5 3600, Corsair Vengeance 2x8 3200 Mhz RAM, Hyper 212 CPU soğutucuyu 450 Euro gibi bir fiyata aldı. Toplamak istediğiniz sistem için alternate.de adresine girip fiyatlara bakabilirsiniz. İşin gümrük kısmı var asıl sorun orada. O kısmı araştırıp herhangi bir vergi ödeyecek misiniz, ödeyecekseniz ne kadar ödersiniz? Bu soruların cevaplarını da bulduktan sonra Almanya'daki fiyatlar gayet uygun.
Toplam 450 Euro mu? Ciddi misin?

Toplam 450 Euro mu? Ciddi misin?
Ciddiyim. Ekran kartı, SSD ve HDD hariç yukarıda saydıklarımın hepsi 450 Euro civarı bir şey tuttu. Şu anda RTX 2080 Super Gaming X Trio almak isteseniz ücreti 800 Euro mesela. Belirttiğim siteden siz de istediğiniz ürünün fiyatına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı