Türkiye dışında yaşayacak olsanız nerede yaşardınız?

Aslında nerede olursak olalım islam düşmanlığı ve Türk düşmanlığı var. Ben kardeş ülkemiz olan Azerbaycanı tercih ederdim.
Ben 2 yıl kadar Almanyada yaşadım. Büyükannem Amerikada yaşıyor ve kendisinin yanına gittiğim de oluyor. Avrupanın birçok şehrinde bulundum. Açıkçası 'Türk Düşmanlığı' denebilecek hiçbir tavır ile karşılaşmadım. Şuan Amerikan vatandaşlığına geçme süreci içerisindeyim ve Türkiyedeki üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra ailem ile Amerikaya yerleşmeyi düşünüyoruz. Diyeceğim o ki Türk düşmanı denen ülkelerdeki insanların bana davranışları, Türklerden çok daha sıcak kanlı. Ayrıca Türk düşmanı diye bahsedilen ülkeler genellikle gelişmiş ve ırkçılık, ayrımcılık gibi affedersiniz ama aptalca şeyleri çoktan aştığına da bizzat kendi şahit olduğum ülkeler.

İsviçre kesinlikle. Haberlerden takip ettiğimize göre oldukça bilinçli bir toplum. Ama imkanım olsa da gitmeyi düşünmem, burayı yaşanabilir hale getirmek için daha çok mücadele etmek gerekiyor (Maalesef).

Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir Türkiye'de yaşamak isterdim. Ha keşke muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir ülkede doğsaydım. Uğraşamam sonradan oralara gitmeye, tembelim ne yazık ki. Biraz azimli olabilsem de, uğraşabilsem keşke ah...

Amaaan, düşündüm de, taş devrinde mağarada doğmak da vardı. O adamların suçu ne şimdi, yazık, biz yine şanslıyız. Dünyanın adaleti bu işte, biri taş devrinde, biri buzul çağında donarak ölür, biri emparyalist dünyanın rahatlığı ile zorluğu arasında sıkışıp kalmış... Napalım bütün organizmalar bir olduğu için, zaten kopyayız, kopyalarımızdan bazıları rahat yaşıyor, bazıları kötü boşver. Çok felsefeye daldık bak şimdi...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı