Türkiye müzik piyasasındaki adaletsizlik

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, bu gece her gece yaptığım gibi bir şeyleri tartışacağız. Öncelikle bence Türkiye müzik piyasası çok adaletsiz. Şöyle düşünelim Ela Nur adlı bir kişi yayıncılık yapıyor, burada sorun yok karışamayız; baktı ki seviliyor diyor ki paraya nasıl kavuşabilirim. Tabii ki de şarkı çıkararak. Şarkıyı aşağı bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam, şarkı çıkar özgürsün ama Auto-Tune basıyorsun, tamam sorun yok tarzın budur ama şarkı sözlerin anlamsız ve sürekli tekrarlıyor ve yaklaşık 9 milyon dinleniyorsun. Olur böyle şeyler ama Massaka gibi bir sanatçı 15 yıldır bu işi yapıyor, güzel işler yapıyor ve Katliam serisi başlıyor. Evet, Katliam serisi çok iyi, bir sürü sanatçıya yer veriliyor. Sözler birbirini tekrarlamıyor, anlamlı, Auto-Tune bazı sanatçılarda var nadir yani, klip çekimlerinde kaliteli. Şarkıyı aşağıya bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun yok hala ama size bırakıyorum hangisi daha iyi ama bir sorun daha var Massaka, Snoop Dogg ile de şarkı çıkarıyor ama 4 milyon dinleniyor, Katliam 4 de 6 milyon. Tamamen saçmalıktan ibaret. Sizce durumlar nasıl siz neyi savunuyorsunuz, düşünceleriniz nedir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef dünyanın adaletsizliği. Sanat sanılan şeyler patlarken. Gerçek sanat olan şeyler tutulmuyor.

Sebebi ise tamamen yeni nesil genç kardeşlerimiz.

Bu mükemmel şarkı 750 bin dinlenmiş.
Defkhan şarkıları da az dinleniyor maalesef.
Bu 100IQ altı kitle khontkarın milyonlarca dinlemesine olanak sağlıyor.

Öncelikle merhaba.
Auto-Tune sevmeyebilirsin fakat birilerinin kullanmasına karışamazsın.
"müzik" isteyenin istediği şekilde yapabilceği bir şey.
Herkes kulağına ne güzel geliyorsa onu dinleyebilir, eleştirmeyi kendine göre yapabilirsin.
Benim görüşüm bu. Zaten beğenmeme tuşu var.
(Attığın 2 şarkı kulağıma güzel gelmiyor.)

Türkiye müzik piyasası adaletsiz değil. Insanların tercihi bu. İnsanlar onu tercih ediyor diye IQ ları düşük falan da değil, sadece sunulanı kabul ediyorlar, onunla mutlu oluyorlar, bırak onu dinlesinler. Milyon çeşit müzik türü var, hepsinin dinleyicisi mevcut ve herhangi birini dinledin diye zeki veya başka bir şey olmuyorsun.

Dostum övdüğün Massaka şarkı daha çok dinlensin diye Reynmen'le şarkı yapıyor. Yakında Elanur'la da yapar. Hadi youtuberla çalışmasını geçtim utanmadan kc rebell'le şarkı çıkarıcaktı bir de. Almanya da popüler diye pkk sempazitanı adamla çalışmak isteyen birini savunma lütfen.

Demek ki şarkısını pazarlamayı başaramamış. Her şey güzelliğine veya kalitesine göre değerlendirilmiyor.
Ek olarak farklı kitlelere hitap ettikleri için de böyle oluyor.

Türkiye müzik piyasası adaletsiz değil. Insanların tercihi bu. İnsanlar onu tercih ediyor diye IQ ları düşük falan da değil, sadece sunulanı kabul ediyorlar, onunla mutlu oluyorlar, bırak onu dinlesinler. Milyon çeşit müzik türü var, hepsinin dinleyicisi mevcut ve herhangi birini dinledin diye zeki veya başka bir şey olmuyorsun.
Burada istediğimiz şeyleri tartışabiliriz ve başa "bence" yazdım.
Dostum övdüğün Massaka şarkı daha çok dinlensin diye Reynmen'le şarkı yapıyor. Yakında Elanur'la da yapar. Hadi youtuberla çalışmasını geçtim utanmadan kc rebell'le şarkı çıkarıcaktı bir de. Almanya da popüler diye pkk sempazitanı adamla çalışmak isteyen birini savunma lütfen.
Fight Club Killa Hakan'ın projesi idi.
Yani bu kadroya Massaka karar vermiyor.

Geri
Yukarı