Türkiye nasil bir ülkedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok basit aslında bu konuyu okuyan kişi Türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu anlaması gerekir :)

Siz böyle yapıp insanları ikeleme düşürdükçe daha çok bu ülkeyi bölersiniz.Müslümanlıkta Türklükte ayrı şeyler birisi din iken birisi ırk.Daha bunun neresini anlatayım haklı olmak için yazıyorsanız yazmayın.Çünkü ben sonuca varmaya çalışıyorum.

Ayrıca bu ülkede her dinden insan yaşayabilir.Bunu ne dinimiz ne de anayasamız yasaklıyor.Bizlerin müslüman olmasından dolayı zaten hristiyanların ateistlerin vb dinden olanların bu ülkede dini vecibelerini yerine getirmesinde bir engel yok.

Yalnız şunu unutmayın ki avrupa devletleri başta amerika olmak üzere bizi ya türk-kürt ayrımından ya da ışid'i kullanarak müslümanların terörist olduğunu gösterme çabasında.Sizde bu konularda ayrım yaparsanız ne millet kalır ne de devlet.Çok yanlış düşünüyorsunuz.
Ben gereksiz uzatmalara ne derim biliyor musun ?
Tamam. Ayrıca ülkedeki herkes istedigine inanır. Din birliği olması demek bir nevi zorlamadır. Siz 1600 yılından geliyorsunuz galiba.

Ben gereksiz uzatmalara ne derim biliyor musun ?
Tamam. Ayrıca ülkedeki herkes istedigine inanır. Din birliği olması demek bir nevi zorlamadır. Siz 1600 yılından geliyorsunuz galiba.
Okuma yazma bildiğin kesin ama o kadar yazdığım yazıdan anlaya anlaya din birliği olmak zorunda gibi bi çıkarım yapmışsın.
Helal olsun.

Bu arada 2018 den sana selam söylüyorum. Kardeşim sana hayatında başarılar. Anlattıklarım işine gelmiyor. Dahada yazma çünkü bunun sonu ne senin hayrına ne benim hayrıma.

Son sözüm şu ki ben elhamdülillah müslümanım. Ayrıca bu vatanında bir ferdiyim. Türk askerlerimizin de Afrin'deki Zeytin Dalı operasyonuna da desteğim tam.
Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuma yazma bildiğin kesin ama o kadar yazdığım yazıdan anlaya anlaya din birliği olmak zorunda gibi bi çıkarım yapmışsın.
Helal olsun.

Bu arada 2018 den sana selam söylüyorum.Kardeşim sana hayatında başarılar.Cehalet damarlarına işlemiş ya da anlattıklarım işine gelmiyor.Dahada yazma çünkü bunun sonu ne senin hayrına ne benim hayrıma.

Son sözüm şu ki ben elhamdülillah müslümanım.Ayrıca bu vatanında bir ferdiyim.Türk askerlerimizinde afrindeki zeytindalı operasyonunada desteğim tam.
Saygılar.
Tamam.

Müslümansiniz ve bundan mutlusunuz ne güzel. Ama olayi Afrin operasyonuna nasil bagladiniz anlayamadim. :)
Onu özellikle vurguladım ki benim hakkımda aksini düşünenler ne amaçlar güttüğümü iyi bellesin istedim.

Bizde elbet vatan sever insanlarız.Bunun aksini düşünen ya kalleştir ya da haindir.Biz de türküz bu vatan için can feda.

Zaten arkadaş Türk olmayı Müslümanlık'tan ilerde görmüş. Neyin tartışmasınızı yapıyorsunuz ki ?

Anlamadım ama ne müslümanlığı ? Müslüman olunmadan Türk olunmuyor mu ? Forum herkese açık bir şekilde açılmıştır. Din, mezhep farketmiyor. Konu Türkiye, Müslümanlık değil.
İbrahim Babur adlı arkadaşın ilk mesajına bakarsanız neyin tartışmasını yaptığımızı anlarsınız. Ben zaten müslüman olmadan Türk olunmuyor gibi bir cümle kullanmadım. Aksine laikliğin ne demek olduğunu arkadaşa iza ettim. O anlamamakta ısrarcı orası ayrı bi konu. Zaten anlayacak olsa Din ile Türk'lüğün iki ayrı şey olduğunu anlardı. Kıyaslama yapmış önce Türklük sonra Müslümanlık diye.

Zaten arkadaş Türk olmayı Müslümanlık'tan ilerde görmüş. Neyin tartışmasınızı yapıyorsunuz ki ?
Arkadaşım Müslümanlığı Türk olmaktan ileri görmüş demen gerekirdi. Eline klavye alan yazıyor diye boşuna demiyolar. Sana tavsiyem bırak ikilik çıkarmayı da işine gücüne bak. Senin aklın idrak etmiyor benim sana anlatmak istediğimi. O yüzden daha fazla polemiğe girme benle.

Ben sana bir şey demedim. Sana demek ki zararım var bir şekilde. Sen benim kimle konuştuğumu görmeyecek kadar KÖRSÜN. İstediğiniz kadar ceza verebilirsiniz. Umurumda bile değil. Hiçbir şey bilmeden konuşup duruyorsun. 2 dakika oturup okusan benim neyi, kimi kastettiğimi göreceksin. Adamlık klavyeden olmuyor, bunu da bileceksin. Sosyalin ortamını bile bilmeyen 11 mesajlı üye, SEN KİMSİN ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı