Türkiye nasil bir ülkedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinle siyaseti birbirine katıp, müslümanlıktan pay ve Türklükten pay alamamış adalet olmayan bir sistemle yürütülen güzel ülkem..

@Neşeli Enginar Bey neden hep ortalığı karıştıracak başlıklar açıyorsunuz? :)
İnsanları daha az 'offended' yapalım

Bu iletinize kadar hic ortalik karismamis gördügüm kadari ile, ben sizi gerceklerden neden bu kadar rahatsiz oluyorsunuz diye irdelemiyorum mesela. :)

Hosuma giden konu ve konulari paylasiyorum, hoslanmiyorsaniz ya da kurallara aykiri oldugu düsüncesinde iseniz raporlayin.

Sevgiler :)

Bu iletinize kadar hic ortalik karismamis gördügüm kadari ile, ben sizi gerceklerden neden bu kadar rahatsiz oluyorsunuz diye irdelemiyorum mesela. :)

Hosuma giden konu ve konulari paylasiyorum, hoslanmiyorsaniz ya da kurallara aykiri oldugu düsüncesinde iseniz raporlayin.

Sevgiler :)
Kurallara aykırı bir şey yok ama hep siyasete yakın dolaşıyorsunuz.:melek:
Mesela kedi ve sokak hayvanlarını konuşabiliriz.:kedi:

Kurallara aykırı bir şey yok ama hep siyasete yakın dolaşıyorsunuz.:melek:
Mesela kedi ve sokak hayvanlarını konuşabiliriz.:kedi:

Arkandayim, acin konuyu destek olayim. Özellikle sokak hayvanlari konusunda da hassasim. Ben yolunda gitmeyen ne varsa söylemek ile mükellefim. Siyasetse siyaset, karpuz sevenleri dislasinlar ben karpuz sevenlerin yaninda olurum.

Muhalif bir kisiligim oldugu icin actigim konular size "ortaligi karistirmak istiyor" tarzi gelebilir ama yok öyle bi'sey :)

Şöyle anlatayım: Türk değilse ama Müslüman ise bizden, Müslümansa ama Türk değilse ve Türklere düşmansa bizden değil. Türkleri yücelten şey Müslümanlık, Müslümanlığı yayanlar ise Türklerdir.
Ben Türkleri yücelten şeyin Müslümanlık olduğuna katılmıyorum. İslam öncesinde de Türklük çok büyük bir yücelikti. Hatta İslam'a geçişimizde bir çok Türk adetini de bıraktır, ve değiştik. Belki de Müslüman olarak Türklük kavramı düşmüştür? Eğer Türkler Müslümanlığı seçmeseydi bütün dinleri okuyup Müslümanlığı seçer miydin?

Ben Türkleri yücelten şeyin Müslümanlık olduğuna katılmıyorum. İslam öncesinde de Türklük çok büyük bir yücelikti. Hatta İslam'a geçişimizde bir çok Türk adetini de bıraktır, ve değiştik. Belki de Müslüman olarak Türklük kavramı düşmüştür? Eğer Türkler Müslümanlığı seçmeseydi bütün dinleri okuyup Müslümanlığı seçer miydin?
Nasıl bilelim?:D

İnsanlar dinini nerde büyüdüyse ona göre seçiyor eğer şuan Vatikanda olsaydık Katolik olucaktık ve değiştirmezsin değiştirtmezler. Zaten dinlerin gerçekliği kanıtlanmamıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı