Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Türkiye, coğrafya, kültür veya insanları bakımından çok zengin bir yer aslında. Tek eksik olan şey "üretim" ve "eğitim". Senin Türkiye'yi sıkıcı bulmandaki tek sebep, özünde "ekonomik" nedenler.

1 lira olan arabayı 4 liraya almayı kabullenmiş, boyun eğmiş bir insan; arabayı alacağı esnada fiyatların 6 liraya yükseldiğini görünce elbette mutlu olacağı varsa da intihara meyilli bir kafa yapısına giriyor

Aynen size aşırı katılıyorum.
Örneğin PS4'ü yıllarca kullanmış lakin 2500 TL'ye ikinci satan insanlar olduğu sürece, yaşanmaz bu ülkede.

Dik dik bakıyorlar çünkü. Sanki bir şey varmış gibi. Hadi erkekleri geçtim de kızlara üzülüyorum. Tayt giydiği için dövülen kızlar var.

Benzer bir eglencenin 2021 versiyonunu mu bulayim ne yapayim?
yoksa evet "Türkiye cok sikici, eglenemiyoruz bu ülkede" muhabbeti mi yapayim?

Gurbetçisin büyük ihtimale hala Almanya'da yaşiyorsun o zaman neden gitin eğlenceliyse bunların hepsi yapabiliyorsan?

O zaman neden gitin eğlenceliyse bunların hepsi yapabiliyorsan?

Simdi, hangi konuda oldugumuzu hatirlatmak istiyorum önce size. Konumuz Türkiye neden sikici, eglenceli degil ve ben sohbetin basindan beri sikiciligin ve eglenememenin ülkeyle alakasi olmadigini savunuyorum.

Gelelim bana sordugunuz sorunun cevabina, Almanya'da yasiyorum cünkü ekonomik olarak cok refah ve kisisel özgürlüklerin ve buna saygi duyan insanlarin cok oldugu bir ülke. Bu yüzden Almanya'da yasiyorum. Ben 16 yasinda geldim buraya nereden bakarsaniz 25 sene olmus, para olmadan da eglenmenin yolunu biliyorduk biz Türkiye'de. Belki Z kusaginin beklentileri cok farkli. Bilemiyecegim, o baska basligin konusu.

Bu sefer anlatabildim umarim kendimi size.

Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir eğlenme yolu varsa bize de söyleyin lütfen. Çünkü ufak bir cipsin en kalitesizi bile 4 TL oldu.

Çok sıkıcı hem de çok.

Maalesef durum böyle bende yurt dışında defalarca çıktım gezilecek o kadar yer varki Türkiye'de en fazla sinema, korku evi falan gidiyoruz Ark'larla ama deniz var bari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…