Türkiye son 3 haftada 4 ülkeye yardımda bulundu

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
- Arnavutluk: 40 araçlık otobüs/otomobil bağışı.
Türkiye, Arnavutluk ile kardeşlik ilişkilerini açıkça belirttiğini vurguladı.
Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay "Arnavutluk’u, Balkanlar ve Avrupa’nın istikrarı ve güvenliği için kilit bir ülke olarak görüyoruz. Arnavutluk’un AB entegrasyonu yolundaki çabalarını destekledik ve sürecin sonunda Birliğin yeni bir üyesi olarak görmeyi içtenlikle istiyoruz."
1662310851974.png

- Lübnan: 512 tonluk bir yük gemisi ve 23 tırlık bir konvoy ile insani yardım.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile ekonomik kriz yaşayan Lübnan'a 512 tonluk bir yük gemisi ve 23 tırlık bir konvoy ile insani yardım yapıldı.
Konuyla alakalı olarak AFAD başkanı Yunus Sezer "Sizlerin de aynı duygularla zor zamanlarda yanımızda olacağınızı biliyoruz. Aynı gönül coğrafyanın insanlarıyız. Gelenek ve göreneklerimiz aynı. Yüzyıllardır aynı coğrafyayı ve düşünceleri paylaşıyoruz" şeklinde açıklama yaptı.
1662310828061.png

- Pakistan: 11 uçak ve 2 tren ile insani yardım.
Geçtiğimiz günlerde sel felaketi yaşanan Pakistan'a 11 uçak ve 2 tren ile çadır, gıda ve ilaç yardımı gönderildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Pakistan'a giden Süleyman Soylu, Erdoğan'ın gönlü ve duasının Pakistan'la birlikte olduğunu belirterek "Bugün 90 bin camide mübarek cuma gününde hem Pakistanlı kardeşlerimiz için dua edilecek hem de destek talep edilecek."
1662310807317.png

- Cezayir: 1 Uçak ile insani yardım.
Milli Savunma Bakanlığı, Cezayir’de meydana gelen orman yangınlarından zarar görenler için Türk Kızılay'ının hazırladığı yardımın Ankara'dan havalandığını açıkladı.
1662310737958.png

Kaynaklar:
Arnavutluk, Lübnan, Pakistan ve Cezayir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı