Türkiye uzaya ulaştı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En amatörler bile artık balonlu kamerayla kayıt için uzaya çıkıyor zaten. AA bize 90 yıl geride olduğumuzu hatırlatmak istemiş...

Bu bir balon değil, katı yakıtlı roket. Her şey ilk adımla başlar.

Ben uzaya bir şey göndermenin başkaları için kolaylığını anlatmak üzere balon örneğini verdim...
Roket teknolojisi 1930-1940'larda çoktan icat edilip kullanılmaya başlanmıştı zaten.
Yaklaşık 100 yıllık bir icatın ilk adımı diye bir şey olmaz.

Neden bizim insanımız, başkası yapınca hoohohoohskadokwodka baksana adamlar nasıl yapmış derler, biz yapınca, yapa yapa bunu mu yaptılar derler. Klasik.

Ben uzaya bir şey göndermenin başkaları için kolaylığını anlatmak üzere balon örneğini verdim...
Roket teknolojisi 1930-1940'larda çoktan icat edilip kullanılmaya başlanmıştı zaten.
Yaklaşık 100 yıllık bir icatın ilk adımı diye bir şey olmaz.
Kolaysa sen yap aslan parçası. Klavye başından konuşmak kolay, bir yerden başlamak gerekiyor bu işlere. Yapmayınca yapmıyorlar diyorsunuz, yapınca da şimdi mi yapıldı diyorsunuz. Size daha çok laf derdim de forumda olduğumuz için demiyorum.

Kolaysa sen yap aslan parçası. Klavye başından konuşmak kolay, bir yerden başlamak gerekiyor bu işlere. Yapmayınca yapmıyorlar diyorsunuz, yapınca da şimdi mi yapıldı diyorsunuz. Size daha çok laf derdim de forumda olduğumuz için demiyorum.

Ortada yapılan bir şey yok kaplan parçası. Türkiye Uzay Ajansı diye bir şey yokmuş. Bu haber de yalan çıktı. 2 yıldır web sitesi dahi kurulmamış. "Türkiye Uzay Ajansı Uzayda Kayboldu" diye bir haber çıktı geçenlerde. Yani bunlar hep hava civa. 100 yıl geriden gelmeyi marifet mi zannediyorsun kaplan parçası? Hem de ortada gerçek bir şey yokken, yani boş sözlerle? Gerekli altyapı yok, okulu yok, eğitimi yok, hiçbir şeyi yok ama kalkmış bir de utanmadan "bir yerlerden başlamak gerekiyor" diyorsun. Başlanılması gereken yer yalan haber değil bir kere önce bunu öğren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı