Yıllardır uzaya yaydığımız radyo dalgaları

Aynen bana da yaptilar ama hak veriyorum konu dagitiliyor cezadan iyidir. :)

Böyle de konu açılmaz ki. Ben burada salak konumuna düştüm. Uzaylıların olup veya olmadığı hakkında sonsuz senaryo ve düşünce yürütülebilir. Belkide milyonlarca yıl önce geldiler ve zeki yaşam formu olmadığını gördüler. Sonra da gittiler:)

Böyle de konu açılmaz ki. Ben burada salak konumuna düştüm. Uzaylıların olup veya olmadığı hakkında sonsuz senaryo ve düşünce yürütülebilir. Belkide milyonlarca yıl önce geldiler ve zeki yaşam formu olmadığını gördüler. Sonra da gittiler:)
Dogru diyorsun. Hehehhehe. :)

Aşağıdaki resimde Samanyolu Galaksisi var. Resimdeki karenin içinde de mavi bir nokta var. İşte anca o mavi nokta kadar uzağa gitmiş 100 yıldır yaydığımız sinyaller... Yani bizi henüz uzayda keşfetmeleri çok zor gibi.

Eki Görüntüle 329960
O mavi noktanin 3 te birine takabul ediyor. :) Pardon yarisina. 300 olarak gordum. :)

Bir bilimadamı konuyu şöyle açıklıyordu;

Modern bir otoyol yaptığımızı düşünün ve bu otoyolun hemen yanında bir karınca kolonisi düşünün. Karıncalar hemen yanıbaşlarında olan biteni biliyor mu, anlıyor mu? Otoyolun ne olduğuna dair bir fikirleri var mı? Görseler dahi bir anlam veremiyorlar. Şimdi bizim durumumuz bu. Belki binlerce yıl önce geldiler (ki geldiler, eski medeniyetler biraz ipucu veriyor) ve hala geliyorlar. Fakat biz karıncalar gibi bakınıyoruz sadece...

Bu konu artık hep gümde de kalır:dikkatli:

Amanın uzaylılar yok dedi:)
Valla ben bizzat UFO gordum kocaman isikti hem de 2 defa 1 veya 2 yil arayla ayni guzergahta. Kocaman ampul gibi parliyordu havada sabit bir sekil de ne dedim o hangi yildiz acaba ilk kez goruyorum dedim birden hareket etmeye basladi. Inmeye basladi yatay sekil de sonra doguya bir anda hareket etti ve gitti. Bu nedir hala kafami kurcaliyor 8 yildir. Tabi ucakta olabilir ama hic ucak sesi yoktu ve ilk sabit duruyordu havada.

Valla ben bizzat UFO gordum kocaman isikti hem de 2 defa 1 veya 2 yil arayla ayni guzergahta. Kocaman ampul gibi parliyordu havada sabit bir sekil de ne dedim o hangi yildiz acaba ilk kez goruyorum dedim birden hareket etmeye basladi. Inmeye basladi yatay sekil de sonra doguya bir anda hareket etti ve gitti. Bu nedir hala kafami kurcaliyor 8 yildir. Tabi ucakta olabilir ama hic ucak sesi yoktu ve ilk sabit duruyordu havada.

Bizi almaya gelmişler:)

Yıldızlarla buluşma programında bu sorunun cevabını bir bölümde veriyorlardı. Bir ara izlemiştim ama hangi bölümdü bilmiyorum.

Mantıklı bir cevabı da vardı.

Bizi almaya gelmişler:)

Yıldızlarla buluşma programında bu sorunun cevabını bir bölümde veriyorlardı. Bir ara izlemiştim ama hangi bölümdü bilmiyorum.

Mantıklı bir cevabı da vardı.
Param olursa gitcem o gördüğüm yerden ev tutacam kayıt yapacam sabaha kadar. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı