Yıllardır uzaya yaydığımız radyo dalgaları

@LeViAcKeRMaN O dedigin programı buur musun rica etsem? Bolumuyle birlikte.
Uzaylıları kanıtlayan ilk insan olarak tarihe geçersin;)
Oyle ışıkları cekenler var ve inanıyorum gerçek olduguna. Kim derse sarı bir ışıktı inanırım.
Tabi iş bitmiyor ki öyle. Gerçekten inseler konuşsak görsek tamam olur.

@LeViAcKeRMaN O dedigin programı buur musun rica etsem? Bolumuyle birlikte.

Oyle ışıkları cekenler var ve inanıyorum gerçek olduguna. Kim derse sarı bir ışıktı inanırım.

Youtube bölümlerinin olduğunu sanmıyorum. Programın adı yıldızlarla buluşma. Televizyonda oluyor:)

İnternette belki vardır. Baya bir sezonu var. Arada bir denk gelince izliyorum.

Güzel bilgiler var.

Uzaylılar ''Eeeyyy Trump sen kimsin ya?'' cümlesini duyduktan sonra galaksi liderinden korkmuş olabilir. O yüzden gelmiyorlar. He bunu da size herkes söylemez, değerimi bilin.

Aşağıdaki resimde Samanyolu Galaksisi var. Resimdeki karenin içinde de mavi bir nokta var. İşte anca o mavi nokta kadar uzağa gitmiş 100 yıldır yaydığımız sinyaller... Yani bizi henüz uzayda keşfetmeleri çok zor gibi.

Eki Görüntüle 329960
Dünyanın ömrü yeter mi acaba birileri bizi duyana kadar? :D

Evreni küçük bir yer sanıyorsun galiba :D Değil 70, 700 yıl dalgalasak galaxiden çıkamaz. Mesafeyi geçtim kara deliğe denk geldin mi komple yer yutar o dalgayı. Işığı bile içine çekiyor düşün.

Eğer galaksiler arası hızlı seyahat yapabilecek teknolojiye sahip olsalardı Güneş sistemini çoktan keşfederlerdi diye düşünmek de yanlış. Evren cidden büyük. Belki de sonsuz sayıda gezegen var.

Evreni küçük bir yer sanıyorsun galiba :D Değil 70, 700 yıl dalgalasak galaxiden çıkamaz. Mesafeyi geçtim kara deliğe denk geldin mi komple yer yutar o dalgayı. Işığı bile içine çekiyor düşün.

Eğer galaksiler arası hızlı seyahat yapabilecek teknolojiye sahip olsalardı Güneş sistemini çoktan keşfederlerdi diye düşünmek de yanlış. Evren cidden büyük. Belki de sonsuz sayıda gezegen var.

Bu soruyu ben sormadım:)

Yorum yaptım ve soru olarak açılmış:D

Evrenin ne kadar geniş olduğunun farkındayım ama hala uzaylılardan haber alamadık. Sonuçta şuan uzayda bizden başka zeki yaşam ırkı yok.

Şuana göre konuşuyorum. Gelecekte ne olur bilemem.

İnandığım kitaba göre 18 bin alem var. İçlerinden sadece İnsan ve hayvan 3.Boyutta değil bence.
Bizim boyutumuzda olup görebileceğimiz değişik canlılar, bence farklı yaşam alanlarında.

Bana göre:
1- Muhtemelen evrenin ve Galaksimizin ücre bir köşesindeyiz. Bazı uzaylı türleri (Dünya Dışı Yaşam) çoktan buluştu ve diğer yaşamları aramaya çıktılar henüz bize gelemediler veya radyo sinyallerimiz daha onlara ulaşmadı.

2- Dünya dışı yaşam sandığımız kadar akıllı değil ve evren de bu düzeye gelmiş tek canlı türüyüz.

3- Dünya dışı yaşam geçmiş zaman da Dünya'ya geldi fakat o zamanlar akıllı yaşam yoktu ve başka gezegenlere bakmak için yola koyuldular

4- Dünya dışı akıllı yaşam var fakat çok akıllı bir uzaylı türü diğer yaşamları tehdit ediyor bu yüzden kafalarını dışarı çıkarır çıkarmaz yok oluyorlar (Galaksimizin dışında).

Bilim adamları artık uzaylı var mı ? yok mu ? diye tartışmıyor. Neredeler ve Ne zaman gelecekler diye tartışıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı