Türkiye ve ABD ile alım gücü karşılaştırılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman ekonomimiz iyi. Tartışma kapanmıştır :).

Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?

Çok iyi ne demezsin.

Gereksiz yere, ülke karşılaştırmalarına karşıyım ben. Dengimiz devletlerle karşılaştırılmamız gerekiyor.

Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?

Gereksiz yere, ülke karşılaştırmalarına karşıyım ben. Dengimiz devletlerle karşılaştırılmamız gerekiyor.
Bu polyannacılığın amacı ne? Halk, dengimiz devletlerdeki yaşama mı bakıyor yoksa Almanya, Fransa gibi ülkelerdeki yaşama bakıp keşke Fransız, Alman olsaydık mı diyor?

Almanların ne fazlası var bizden? Türklerden daha mı zekiler? Daha mı yetenekliler? Adamlar 2 dünya savaşı kaybettiler, Berlin yıkıldı. Ülke 2'ye bölündü, daha yeni sayılır birleşti. Bunlara rağmen yine Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip adamlar. Biz? 100 yıldır yan gel yat Osman. Sen kendini Kenya'yla, Afganistan'la kıyaslamaya devam et. Övünürsün artık Afganistan'dan daha iyi durumdayız diye.

Halkımız dengimiz devletlere bakmıyorsa ve ülkeyi yönetenler gaza basmak istiyorsa dengimiz veya aşağımızdaki devletlerle kıyas yapmanın amacı ne? Tabii ki Fransa'yla, Almanya'yla kıyaslayacağız kendimizi. Bir AKP gençlik kollarına katıl istiyorsan, bu manipülasyonla rahat 7 milyonluk Z kuşağından 1-2 milyon insanın oyunu toplarsın, güzel maaşta bağlarlar.

SmartSelect_20210404-105056_Instagram.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı