Türkiye'deki alım gücü

Öyle bir site bile varmış.

Reklam filmini de şuraya bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle bir site bile varmış.

Reklam filmini de şuraya bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır ironi yapmıştı ironi yapmıştı. 🤯

144 bin liralık bir arabaya bu kadar para veriyorum demek bile yanlış aslında. Siz 20 bin liralık bir arabaya o paraları veriyorsunuz. Çünkü Hans dediğiniz aracın 2019 model versiyonunu 20 bin birim paraya alıyor. İkinci ellere hiç girmiyorum zaten. Çok üzücü gerçekten.

Fena kazikliyorlarmis. VW Polo en ucuz arabalardan biri. Avrupa'dan bahsetmiyorum dünya genelinde en ucuz arabalardan biri :)

Eki Görüntüle 656033
Almanya'da asgari ücret 1.500 € sanırım. Ayda kenara 400 € atsa, 400*17=6.800€ Yani 17 ayda bu arabayı alabilir. Türkiye'de asgari ücret 2.324₺ ayda kenara 500₺ atsak: 500*350=175.000₺ Evet! 350 ay sonra 175.000 ₺ değerinde ikinci el bir araç alabiliyoruz! :D :D :D Bu durumda bir asgari ücretli olsak ayda kenara 500 lira atsak ve sonunda ev almak istesek evimizin fiyatı da, 750.000₺ olsa: 1500*500=750.000₺ ! Evet, 1.500 ay sonra evimizi alabiliyoruz! Peki bitti mi? Tabi ki hayır! 1.500 ay sonra o evin fiyatı yerinde aynen kalacak mı? Tabi ki hayır! :D O kadar yaşar mıyız peki? Bilemem. Herkese bu hayatta başarılar diliyorum! :D Söyleyeceklerim bu kadar!

Geri
Yukarı