Türkiye ve araba piyasası

Hocam bu kısa vadeli olarak çok mantıklı bir fikir olsa da uzun vadeli olarak pek iyi bir fikir değil.

neden açıklarmısınız
Hocam sistemim var zaten. Gaming laptop alma ihtiyacı duymuyorum. Motorun da bir tutku olduğu düşünüldüğü ve kendime engel olamadığım düşünülürse gayet alınabilir bir tercih olacaktır bence.

Neden?

Alırsan çok dikkatli ol motorda kaporta sensin Allah korusun kazada ölüm riski fazla.

Bakın ne buldum.

Adam 30 bin diyor, 30 bin...

neden açıklarmısınız

Alırsan çok dikkatli ol motorda kaporta sensin Allah korusun kazada ölüm riski fazla.
Şu haber güzel ama ben yine de özet yazayım siz hiç girmeyin o habere.

İlk önce, ülkemiz 2. El araç çöplüğüne dönüşebilir bu iyi değil üstelik bu eski arabalar yaya ve yolcu güvenliğini riske atıyorlar. Daha fazla yakıt tüketiyorlar. Daha fazla yakıtın en kadar kötü etkisi olabilir diyebilirsiniz ama hem çıkan zehirli gazlar daha fazla olacağından riskli. Hem de daha fazla yakıt tüketmek demek daha fazla Petrol ithal etmek demek. Ülkenin petrol rezervi çok az diye biliyorum zaten petrol ithal eden bir ülkeyken bu tüketim artışı ile iyice petrol ithal etmek zorunda kalacağız ve yine olan bize olacak. Yani ucuz araba alalım derken devlet petrol ithalatına daha fazla para ayırdığı için diğer ürünler pahalı olacak. Bu dediklerim sadece bir kaç sebep. Birazcık daha düşününce hiç mantıklı olmadığını anlarsınız zaten.

Olmayan piyasadır. Evet yok.
Evde bize ait bir otomobil göremiyorum.
Hatta bize ait yakıtla çalışan bir taşıt bile yok! :)

Eskiden çöp olsa değerliydi. İthalat yasak tı, üretim sınırlıydı, bir de Kıbrıs çıkarması nedeniyle Boykot vardı (Zaten girişi yasaktı)

O zamanlar suni olarak ta bazı ürünler kısıtlanıp, fiyat artırılırdı. O zamanın alışkanlığı olarak kalmış insanların içinde, bir gün yine kıtlık çıkar ve eski don'ları servet eder diye.

Fırsatçı bir millet olduk. Oturduğumuz yerden köşeyi dönmeyi hayal ediyoruz.

Geri
Yukarı