Türkiye ve Nükleer Silah

Türkiyede nükleer bomba var fakat amerikaya ait. Rusya bunu raporlamıştı en son. Türkiyede nükleer enerji üretimi olacak ki bombası olsun. Uzayda ne kadar varsak nükleer enerhide o kadar varız.
Kendi arabasını, uçağını yap ilk önce. Piyasada dışa bağllıktan hiç değilse %50 kurtar , ondan sonra bomba yapıcam falan de...
Ha bir de Türkiyede yapılan herşeye karşı gruplar köstek olur. Yabancılarında işine gelir bu durum.
Doğru dürüst bir uzay planımız, teknolojik çalışmamız yoktur ama 2000 odalı cumhurbaskanlıgı sarayımız vardır...
Ülke olarak inşaat sektöründe çok ilerdeyiz de o yüzden. Ha bu arada o israf şato 1000 odalı.

Türkiye'de kurarlar kurmasına yaparlar yapmasına da bir ihmal olduğunda (ki olacağı aşikar) birkaç yüz işçi ya da gariban ölmez. Tümümüz gideriz. Düşünmekte fayda var.

Japonyanın teknoloji memleketi olduğunu herkes bilir. Japonyadaki Fukushima nükleer santralini herkes bilir. Deprem+Tsunami+Radyasyon=AFET. Afetinde babası hatta. Hadi deprem ve tsunamiyi anlarım. Radyasyonu ne yapacaksın veya nasıl çözeceksin. Dediğim gibi adamlar teknolojinin babası hala çözemediler olayı. Çernobilde aynı şekilde. Bu ülkeler bile başa çıkamıyorken birde Türkiyede Nükleer füze olacak. Önce santral açılacak. Ondan sonra bombası yapılacak. Daha madene bakamıyoruz. Ne santrali. Zaten Türkiyenin bir ayağı çukurda. Birde patlaması olursa. 2. dünya savaşından çıkmışa benzeriz. Diğer ülkelere de şunu diyorum.
Havan kime YABANCI!!!

Ben anlamadın niye siyaset yok bu konuda? Nükleer program siayesi irade sayesinde olacak bir şey değil mi? Yatırımını bu yöne değilde daha gereksiz yönlere yapmak kimin elinde?
Sadece bu hükümet ile alakalı bir şey değil, 1940 dan sonra tüm yöneticilerle alakalı birşey. Avrupadaki ilk uçak fabrikalarından biri nerdeymiş mesela onu bir araştırın derim... Kullanılan neredeyse tüm yüksek teknolojiler dışardan geliyor. Bunun sorumlusu da dedem değil heralde... Nükleer santralimizi de Rusların kurcağını ve insan yetişene kadar onların işleteceğini söylemeye gerek yok heralde...

Arkadaşım ben de en az senin kadar şikayetçiyim, teknoloji cahili bir ülkeyiz.
Millet teknoloji üretip satıyor, biz oduna şekil verip satmaya çalışıyoruz.

Bizden bir önceki nesilde doğru düzgün okuyan insan bile yoktu, bu ülkeyi adam edecek birisi varsa da onlar bizleriz.

Bunun dışında, bunların sebebi olarak yöneticilerin yanlış yatırımlarını örnek gösterebilirsin, kimse bir şey diyemez ki ben de katılıyorum sana ancak 2000 oda kelimesini kullanmak doğru olmaz. Söylediklerine katıksız katılıyorum ancak tartışma konularına siyaset girince öyle veya böyle bir tartışma ortamı oluşuyor, daha önceden çok defa şahit olduğum için söylüyorum.

Konunun öncelikle kapatılmasını talep ediyorum.

1.Türkiye nükleer silah yerine cami inşa etmekle çok meşgul olduğu için fırsat gelmiyor.
2-Yöneticilerimizin ciddi anlamda kafalarını değiştirdiği gün.

İşte televizyon izlemenin zararları.
Tek başına çıkıp ben nükleer enerji üretiyorum diyemez kimse, dünyada tek Türkiye veya senin desteklediğin partinin lideri yok, amacın belli ki tartışmadan öte propaganda yapmak, cahiliyetini git başka yerde ilan et.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı