Türkiye ve Nükleer Silah

5 büyük nükleerci baba, kendilerinden başka hiçbir ülkenin nükleer güce sahip olmasını istemiyor. Bunun en güzel örneğini şuan, hemen yanıbaşımızda görüyoruz.
İran'ın nükleer güce sahip olamaması için her yola başvuruyorlar.

İran'ın nükleer tesislerini vuran Stuxnet virüsünü bilen bilir.
Technopat Kafa Ayarı #4'e de konu oldu zaten. Nükleer güce sahip olmak sadece 1 hükümete sığdırılabilecek bir şey değil, sınırları aşan çok geniş bir konu.
Bizim bilgi sahibi olmadığımız kadar geniş bir konu.

Yinede ben nükleer enerji ve silaha sahip olan bir Türkiye istiyorum, bunu yalnızca daha güçlü olabilmek, caydırıcılığımız olsun, nükleer gücü olmayan ülkeler arasında kalmamak için istiyorum. Çevreye verebileceği zararların yanında, o güce sahip olmadığımızda ileride bize verebilecekleri zararları da düşündüğüm için istiyorum. Haksız mıyım?

Konunun öncelikle kapatılmasını talep ediyorum.

İşte televizyon izlemenin zararları.
Tek başına çıkıp ben nükleer enerji üretiyorum diyemez kimse, dünyada tek Türkiye veya senin desteklediğin partinin lideri yok,
Var, mesela Kim Il Sung ile başlayıp Kim Jong la devam eden Kuzey Kore Nükleer programı...

Yinede ben nükleer enerji ve silaha sahip olan bir Türkiye istiyorum, bunu yalnızca daha güçlü olabilmek, caydırıcılığımız olsun, nükleer gücü olmayan ülkeler arasında kalmamak için istiyorum. Çevreye verebileceği zararların yanında, o güce sahip olmadığımızda ileride bize verebilecekleri zararları da düşündüğüm için istiyorum. Haksız mıyım?
Hasklısın , bu işin amacı caydırıcılık olmalı. Fakat onlarda olup sende olmaması bir eksiklik olduğunu kabul etmeliyiz. Keşke kimsede olmasaydı... Tek bomba ile kaç milyonu öldürüyor, bir o kadarında geleceğini zehirliyor...

Son düzenleme:
Olurdu... Celallanmeye gerek yok :) Atom bombası sonuçta bir güç gosterisi. Türkiyede var da fakat bizim değil. Rusya bunu açıkladı diyorum...

Konunun öncelikle kapatılmasını talep ediyorum.

İşte televizyon izlemenin zararları.
Tek başına çıkıp ben nükleer enerji üretiyorum diyemez kimse, dünyada tek Türkiye veya senin desteklediğin partinin lideri yok, amacın belli ki tartışmadan öte propaganda yapmak, cahiliyetini git başka yerde ilan et.

Benim desteklediğim bir parti yok bunu ilkönce aklına sok ve her fikrini yazana hakaret etmek ancak ve ancak gerçek cahillere mahsusdur.Eleştriye propoganda diyen bir kafaya cevap bile yazmamam lazım neyse devam et böyle

5 büyük nükleerci baba, kendilerinden başka hiçbir ülkenin nükleer güce sahip olmasını istemiyor. Bunun en güzel örneğini şuan, hemen yanıbaşımızda görüyoruz.
İran'ın nükleer güce sahip olamaması için her yola başvuruyorlar.

İran'ın nükleer tesislerini vuran Stuxnet virüsünü bilen bilir.
Technopat Kafa Ayarı #4'e de konu oldu zaten. Nükleer güce sahip olmak sadece 1 hükümete sığdırılabilecek bir şey değil, sınırları aşan çok geniş bir konu.
Bizim bilgi sahibi olmadığımız kadar geniş bir konu.

Ben İran'ı hiç bir zaman nükleer güç olarak görmedim görmemde nedeni; İran hep Rusya sayesinde nükleer güce sahip oldu hatta Çin, Hindistan ve Kuzey Kore'de Rusya'nın yardımları sayesinde nükleer güce sahipler yani anlayacağınız dünyada 5 nükleer baba varsa 4'ü Rusya sayesinde olmuş çakma babalardır asıl keramet Rusya'da.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı