Türkiye'de bazı kişilerin iki aşamalı doğrulama özelliğini kullanmaması

hellboy0913

Zeptopat
Yer
Hell
Aslında uzun zamandır kafamda bunu düşünüyordum da, burada Instagram hesabıma başka şehirden giriş yapılmış başlığını görünce aklıma geldi. Hatta 2-3 hafta önce de teyzemin Instagram hesabı çalındı. Ve bunu çalanlar hesabı geri vermek için 500 Türk lirası istiyor.

Konumuza gelecek olursak şimdiye kadar iki aşamalı doğrulama özelliği olan her sosyal medya veya internet platformunda açtım. Ve bugüne kadar tek bir hesabım bile çalınmadı. Çalınamaz da, ama Türkiye'de insanlar bu konularda biraz bilgisiz olduğu için hesapları takır takır çalınabiliyor. Sizin de her türlü platformda aktif hale getirmenizi isterim.

Aslında uzun zamandır kafamda bunu düşünüyordum da, burada Instagram hesabıma başka şehirden giriş yapılmış başlığını görünce aklıma geldi. Hatta 2-3 hafta önce de teyzemin Instagram hesabı çalındı. Ve bunu çalanlar hesabı geri vermek için 500 Türk lirası istiyor.

Konumuza gelecek olursak şimdiye kadar iki aşamalı doğrulama özelliği olan her sosyal medya veya internet platformunda açtım. Ve bugüne kadar tek bir hesabım bile çalınmadı. Çalınamaz da, ama Türkiye'de insanlar bu konularda biraz bilgisiz olduğu için hesapları takır takır çalınabiliyor. Sizin de her türlü platformda aktif hale getirmenizi isterim.

Kimse adam akıllı telefon kullanmayı bilmiyor ki, hatta sorsan Facebook'u bile normalde yükleyemezler.

En iyisi sosyal medya kullanmamak. Dert yok tasa yok.

Yıl 2021 ne yapacaksın haberleri Show Haber'den mi alacaksın? Bunun yanında takip ettiğin içerik üreticileri, videolar, fotoğraflar. Hatta hayatında bir kez bile göremeyeceğin çiçeğin fotoğrafını bile görebilirsin. Sosyal medya kullanmayan insan mı olur abi saçmalama. En azından sahte hesap bile olsa kullanırsın yani.

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak 100'den fazla sitede en çok iki faktörlü doğrulama kullanan benim.

Hocam ne yaptınız ben 50 tane site bile sayamam şurada :D
Genel Türk halkı pek umursamaz. "hesabım gitse ne olur ki" kafasındayız. Diğer sebebi ise üşengeçlik.

Aynen kim uğraşacak :D
Hem gitse bile bir şey olmaz, devlet sırrı sanki.

Hem gitse bile bir şey olmaz, devlet sırrı sanki.

Peki o zaman şöyle bir senaryo oluşturalım. Instagram hesabın çalınıyor ve ne kadar eş dost arkadaş varsa hepsine özelden ana bacı küfür ediliyor. Nasıl hissedersin? Kanıtlasan bile bu daha iyi senaryolardan, daha neler sayabilirim bir bilsen.

Peki o zaman şöyle bir senaryo oluşturalım. Instagram hesabın çalınıyor ve ne kadar eş dost arkadaş varsa hepsine özelden ana bacı küfür ediliyor. Nasıl hissedersin? Kanıtlasan bile bu daha iyi senaryolardan, daha neler sayabilirim bir bilsen.
Ana bacı küfür etsin o problem değil. Genelde A101, Bim " 1250 Lira bonus kampanya var beleşe veriyorlar aklıma sen geldin seni de ekleyeyim mi? " tarzında mesaj atıyorlar. İnsanlar da nasıl olsa tanıdıktan geldi mesaj diyip kabul ediyorlar. Sonrası mühim.

Geri
Yukarı