Türkiye'de Çalışma Saatleri

Yani ortada ki alınan vergilerin, harçların, ÖTV lerin hesaplandığında tutarı muazzam. Nereye gittiğini merak ediyor insan. Gerçi hesaplamaya kalksan hesaplayamazsın bile.

Herkesin düşüncesi, fikirleri çok farklı. Ben kimin kime oy attığına göre değer biçmem. Herkesin kendi tercihi. Yani kimileri bilinçli, kimilerinin bilinçsiz şekilde bir partiye gönül verdikleri doğrudur.

Sonuçta yapılan o tarz şeyler ülkenin yararına, yarın öbür gün gittiğinde tapusu partide değil ülkededir. Bizim anlatmak istediğimiz de tam orada işte. Önce vatandaşı düşünmüyorlar.
Aynen öyle hiç düşünmüyorlar hemde. Yapılan köprü ve yolu ön plana sürüyorlar insanlar da aldanıyor en azından ben hariç. Yani açıkçası insan yurtdışını kıskanıyor tamam belki orada da çok çok iyi değildir belli zorluklar her ülkede var ama yaşam kalitesinin daha iyi olduğu ortada.

Aynen öyle hiç düşünmüyorlar hemde. Yapılan köprü ve yolu ön plana sürüyorlar insanlar da aldanıyor en azından ben hariç. Yani açıkçası insan yurtdışını kıskanıyor tamam belki orada da çok çok iyi değildir belli zorluklar her ülkede var ama yaşam kalitesinin daha iyi olduğu ortada.
Diğer ülkeler de şu şekilde iyi devlet geliri ile ihtiyaç sahiplerine daha çok yardım yapıyor. Bizde de ihtiyaç sahiplerine yardımlar var ama çok düşük rakamlar bunlar. Almanya bu konuda çok iyiydi ama onlarda da düşüş oldu, kısıtlamalar oldu. Yani şu an diğer ülkelerin de pek durumlarını iyi sanmıyorum. Günümüz koşulları ortada ama bizden çok daha iyi ülkelerde var, bizden çok daha kötü olanlar da. Ben küçüklüğümde hatırlarım hastaneye gitmek için sigortada kuyruğa girerdik, kuyruk öyle böyle değildi. Oradan sıra aldın, sonrası daha rezalet. Bir de hastanede kuyruk beklerdin. Hastalığın ciddi olsa direk morg. O zamanlara göre bu zamanlar çok iyi. Yani bunları yapmak övünme meselesi olamaz. Kaç senedir baştasın, yapacaksın tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer ülkeler de şu şekilde iyi devlet geliri ile ihtiyaç sahiplerine daha çok yardım yapıyor. Bizde de var ihtiyaç sahiplerine yardımlar var ama çok düşük rakamlar bunlar. Almanya bu konuda çok iyiydi ama onlar da da düşüş oldu, kısıtlamalar oldu. Yani şuan diğer ülkelerinde pek durumlarını iyi sanmıyorum. Günümüz koşulları ortada ama bizden çok daha iyi ülkelerde var, bizden çok daha kötü olanlar da. Ben küçüklüğümde hatırlarım hastaneye gitmek için sigorta da kuyruğa girerdik, kuyruk öyle böyle değildi. Oradan sıra aldın, sonrası daha rezalet. Birde hastanede kuyruk beklerdin. Hastalığın ciddi olsa direk morg. O zamanlara göre bu zamanlar çok iyi. Yani bunları yapmak övünme meselesi olamaz. Kaç senedir baştasın, yapacaksın tabi.
Haklısınız her ülke çok iyi değil ancak genel olarak Avrupa ülkeleri baz alınınca çoğu ülkenin refah seviyesi daha iyi. Özellikle İskandinav ülkelerini çok beğeniyorum. Bir başka beğendiğim ülke de Avustralya. Avustralya dünyanın en yaşanılır beş ülkesinden biriymiş.
Avustralya Hakkında Genel Bilgiler » Avustralya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Benzinin litresi 2.25- 3.65 TL. :(

Haklısınız her ülke çok iyi değil ancak genel olarak Avrupa ülkeleri baz alınınca çoğu ülkenin refah seviyesi daha iyi. Özellikle İskandinav ülkelerini çok beğeniyorum. Bir başka beğendiğim ülke de Avustralya. Avustralya dünyanın en yaşanılır beş ülkesinden biriymiş.
Avustralya Hakkında Genel Bilgiler » Avustralya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Benzinin litresi 2.25- 3.65 TL. :(
Zaten biz en pahalı akar yakıt kullanan ülkelerden biriyiz. Çok uzaklara gitmene gerek yok, yanı başımızdaki ülkeler de daha ucuz. Düşün yanı başımızdaki ülkeler bizden daha ucuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten biz en pahalı akar yakıt kullanan ülkelerden biriyiz. Çok uzaklara gitmene gerek yok, yanı başımız da ki ülkeler de daha ucuz. Düşün yanı başımız da ki ülkeler bizden daha ucuz.
Doğru çok uzaklara gitmemek gerek. Yani anlam veremiyorum komşu ülkelerde düşük olan bizde neden bu kadar çok?

Doğru çok uzaklara gitmemek gerek. Yani anlam veremiyorum komşu ülkelerde düşük olan bizde neden bu kadar çok?
Adamlar yer altı kaynaklarını çatır çatır kullanıyorken, biz dışarıdan alıyoruz çünkü. Bizde vergisi de çok koyuluyor. Bize 2 ye verileni, başkasına daha ucuza verecek halleri yok. Bizimle aynı paraya alan başka ülke daha az vergi koyuyor.

Adamlar yer altı kaynaklarını çatır çatır kullanıyorken, biz dışarıdan alıyoruz çünkü. Bizde vergisi de çok koyuluyor. Bize 2 ye verileni, başkasına daha ucuza verecek halleri yok. Bizimle aynı paraya alan başka ülke daha az vergi koyuyor.
Bence de her şeyi fahiş fiyata süren şey vergi. Kendimiz üretemediğimiz için dışarıdan alınan mallara vergi ekleyerek kazanıyoruz. Almanya' nın ürettiği Mercedes' ten, Almanya' dan daha çok para kazanıyormuşuz düşünün gerisini.

Ülkemizde ki çalışma saatleri gerçekten de çok fazla değil mi?

Sabahın köründe gidip, akşam dönen şahıslar neden seslerini çıkartmıyorlar? İnsanların örgütlenip haklarını almalarının gerektiğini düşünüyorum. Yoksa ben yanlış mı düşünüyorum?

Herkes sizi gibi düsünse idi keske.
Haksizliga da HAYIR :)

Diğer ülkeler de şu şekilde iyi devlet geliri ile ihtiyaç sahiplerine daha çok yardım yapıyor. Bizde de ihtiyaç sahiplerine yardımlar var ama çok düşük rakamlar bunlar. Almanya bu konuda çok iyiydi ama onlarda da düşüş oldu, kısıtlamalar oldu. Yani şu an diğer ülkelerin de pek durumlarını iyi sanmıyorum. Günümüz koşulları ortada ama bizden çok daha iyi ülkelerde var, bizden çok daha kötü olanlar da. Ben küçüklüğümde hatırlarım hastaneye gitmek için sigortada kuyruğa girerdik, kuyruk öyle böyle değildi. Oradan sıra aldın, sonrası daha rezalet. Bir de hastanede kuyruk beklerdin. Hastalığın ciddi olsa direk morg. O zamanlara göre bu zamanlar çok iyi. Yani bunları yapmak övünme meselesi olamaz. Kaç senedir baştasın, yapacaksın tabii.

Ben bu konuya katılmıyorum. Yani hastane konusuna. Arada sene farkı var yani o zaman olmayan şeylerin şimdi olması doğal, sonuçta tenoloji gelişti.

Ona bakarsanız eskiden telefon herkeste yoktu ama şuan neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı