Türkiye'de en çok oynayan oyun hangisi

Şuanda Wolfteam. Aslında yalan konuşmamak lazım benim 2 bilgisayarımda yüklü. Dediğiniz gibi oyunu Joygame değilde başka bir firma yönetseydi daha güzel olabilirdi. Joygame'i 2010 yılının başından beri biliyorum ve bir zamanlar Son Destan diye bir oyunun yayıncısıydı. Firmada dönen pislikleri aklınız almaz.

Ben hiç oynamadım ama League of Legends dünyada olduğu gibi Türkiye'de çok yaygın. Bunun yanında eski oyunlardan Knight Online, Metin 2, Counter Strike ve İstanbul Kıyamet Vakti başı çeken diğer oyunlardır sanırım.

Son düzenleme:
Şuanda Wolfteam. Aslında yalan konuşmamak lazım benim 2 bilgisayarımda yüklü. Dediğiniz gibi oyunu Joygame değilde başka bir firma yönetseydi daha güzel olabilirdi. Joygame'i 2010 yılının başından beri biliyorum ve bir zamanlar Son Destan diye bir oyunun yayıncısıydı. Firmada dönen pislikleri aklınız almaz.

Ben hiç oynamadım ama League of Legends dünyada olduğu gibi Türkiye'de çok yaygın. Bunun yanında eski oyunlardan Knight Online, Metin 2, Counter Strike ve İstanbul Kıyamet Vakti başı çeken diğer oyunlardır sanırım.

IKV'yi ben çok oynadım. Sanırım hala duruyor 1,5 senedir girmiyorum, kısacası bıraktım ama herhalde ilk başladıktan sonra bırakamadığım bir oyundu. Betasından beri oynamışımdır. Oyun saçmalamaya başladı, diğer oyunlar gibi serbest değilsin. 20 levele kadar eminönü, 40 levele kadar meteor Bölgesi, 49 levele kadar yer altı. Zaten oyun en fazla 49 çok uzun bir süre hemde...

Ondan sonra harita eklemediler. eminönünde, kapalı çarşı içinde grup bölgesi kurdular. meteor bölgesinden gidilen sivri adaya da kurdular. Kapalı çarşıda ki bölgenin ismi sığınaklar. sivri adada ki migrat. Herkes girmeye başladı. Zoraki item düşürüldü. Düşme ihtimali çok zordu. Mantık şu: Yol boyunca güçlü slotlar var. Dümdüz koridor. 1. koridorda ikili olarak başlıyor. Eskiden Büyücüler kutup açarak ilerlerdi, sonraları şifacılar ck(can kurtaran) atmaya başladılar. Hatta şu an 3 savaşçı girip bile kesiyorlardır belki... Neyse ilerledikçe slot grubun sayısı artıyor. Ve zorlaşıyor, tabi ki ilk açıldığı günlere göre...

Karakterim çok iyiydi. Elimde şaheseri(oyunda ki bir zamanların kendi karakterinin sahip olacağı en iyi item) vardı. Bu grup bölgelerinden diğer iyi itemler çıkıyordu. Ama oyunu daha da batırıp. Meteor bölgesine Çemberli Taş bölgesi açtılar. O en son ve en zor bölgeydi. İstanbul'da fuar mı ne olmuştu.

Ön yargılı olmayın çünkü oyunda her ne kadar küçük varsa 20 yaşın üstünde hatta benim 5 arkadaş listesinde ekli 40 üstü bir tanesi 56'dı sanırım tam hatırlamıyorum oynayan kişiler vardı. Bunlarla Çemberli Taş'ta sabahlamıştım birkaç kere... Skype ile hoş muhabbetleri vardı. En son girdiğim grupta, yani grup bölgesine girdiğim grup ile...

Grubun içinde 1 evli çift vardı, 1 amcamız vardı, :) 2 de büyücü vardı. Ben de şifacıydım. İlk zamanlarda çok zor olan bir şeyi grup bölgelerine tek şifacı ile tüm grubu kaldırmıştım. Sanırım ikinci girenlerden biriydim tek şifacı. Öyle işte ama bana hiç item düşmemişti. :D Zaten İtem düşürenler ya çok şanslı yada bütün gün oynayacak kadar manyak insanlardı. İtemleri dizel kişiler çoğalmıştır. Daha iyi şaheserler düşüyordu çünkü o grup bölgesinde.

Her neyse sonra maden bölgesi açıldı. Tılsım diye bir şey buldular, yetenekleri filan güçlendirmeye yarıyormuş.

Oyunu Mevlüt Dinç yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Sadate gelirsem oyunu bırakırken ki karakterim gayet iyiydi. Grup bölgelerine item düşürenler işini bitirince diğerleri dımdızlak ortada kalmıştı. :D Bu yazımda şunu anlatmaya çalıştım. Oyun bir bütün olarak ilerliyor. Özgürlük kısıtlanıyor. Hikayesini sevmişti ama. Görevler filan yazılan hikaye güzeldi. Oyunu Türk yaptı diye belki bir çoğunuz Wolfteam gibi bir şey sanabilirsiniz ama değildi. Bulunduğum loncanın kurucusu hiç emin değilim ama vardır o da 50 aşağı yukarı. Bayandı kendisi, oyunda abla derdik. :D Şimdi ki durum ne bilmem. Ama ticarete dönmüştü en son oyun. Ve bitmek bilmiyordu. Maden kavramıdır o, bu derken... Madenden nadir şey düşürmek için bile şans nesnesi diye dükkana koymuşlar. Oyunda keyif almıştım, sıkıldığımda olmuştu. Ama bıraktığım için çok mutluyum. :D

O oyun bana göre kötüleşti ya... Güzel başlayıp batırıyorlar. Şu an belki de çoluk çocuk dolmuştur hiç bir fikrim yok. 750 bin kişi oynuyor dedikleri oyunun facebook sayfasında 30 bin beğeni var, bu da ayrı bir şüphe... :)

Son durum bana göre kötüydü. İyi zamanlarında oynadığımı düşünüyorum. Özellikle o evli çiftin skype konuşmaları grup içindeki diyaloglar çok güzeldi. Grupta en küçük ben kalıyordum fark ettiyseniz genelde. :) Ahh ah ne günlerdi. Zaten oyunu özleme gibi bir huyum yoktur fazla, online oyunların en çok sevdiğim yanı muhabbet. IKV de vardı, belki hala varlar bilemem ama oyun bozdu bana göre, şu an oyun oynamıyorum ama Air Rivals oynamıştım en son ve gayet iyi bir oyun. Tabi ki sohbet ortamı da çok güzel. Geri döndüğüm zaman umarım bozmamıştır. :)

Ne çok yazdım be... :) Kendimi şikayet etmek için yazan üyeler gibi hissettim. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı