Türkiye'de Gezilecek En Güzel Şehirler Neresidir?

AsjasFıdas1000

Hectopat
Merhabalar..

Uzun süredir başka bir şehre gitmediğim için, artık çocuk da olmadığıma göre Türkiyeyi gezmeyi planlıyorum.

Her 2 ayda bir, sadece bir şehre giderek, 4-5 günlüğüne tatil yapmayı düşünüyorum.

Muğla'ya, Amasya'ya, Adıyaman'a, Antalya'ya, Çanakkale'ye, Safranbolu'ya, Gaziantep'e gitmeyi düşünüyorum.

Yemek açıkçası pek umurumda değil. Şu yörenin lezzeti, bu yörenin lezzeti peşinde koşmuyorum. İstediğim şey, eski yerlere, tarihi yerlere gitmek.

Müzelere de çok merakım vardır. Elimde olsa Türkiye'de olan tüm müzeleri görmek, gezmek isterim.

Siz nereyi öneriyorsunuz?

Ayrıca; Yukarıda saydığım şehirler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bende Hatay'lıyım. Geçen hafta İstanbul'dan çok değerli misafirlerim geldi. Biraz gezdirdim. Aşık olup döndüler. Müzemize bende onlar sayesinde geçmiş oldum. İlk insanlardan roma dönemine kadar her türlü alet edevat korunmuş ve müzeye taşınmış. Gel gör. Gezmeye değecek bir şehir. Tabi yanında bilen birisi olması lazım :) İstersen yardımcıda oluruz.

@AsjasFıdas1000 ne güzel fikirler bunlar. Umarım dünya turuna da çıkarsın ileride.

Bizim memleketimizin her karışında tarih vardır. Her toprağa ayak basmalısın. Anıtkabir'e gitmezsen olmaz mesela. Sana hayırlı yolculuklar diliyorum. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz. 🙂 Bu sana yardımcı olur.

turkiye-kultur-haritasi.jpg

Merhabalar..

Uzun süredir başka bir şehre gitmediğim için, artık çocuk da olmadığıma göre Türkiyeyi gezmeyi planlıyorum.

Her 2 ayda bir, sadece bir şehre giderek, 4-5 günlüğüne tatil yapmayı düşünüyorum.

Muğla'ya, Amasya'ya, Adıyaman'a, Antalya'ya, Çanakkale'ye, Safranbolu'ya, Gaziantep'e gitmeyi düşünüyorum.

Yemek açıkçası pek umurumda değil. Şu yörenin lezzeti, bu yörenin lezzeti peşinde koşmuyorum. İstediğim şey, eski yerlere, tarihi yerlere gitmek.

Müzelere de çok merakım vardır. Elimde olsa Türkiye'de olan tüm müzeleri görmek, gezmek isterim.

Siz nereyi öneriyorsunuz?

Ayrıca; Yukarıda saydığım şehirler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hepsi birbirinden güzel vatanımızın güzel 4 köşesi.

@AsjasFıdas1000 ne güzel fikirler bunlar. Umarım dünya turuna da çıkarsın ileride.

Bizim memleketimizin her karışında tarih vardır. Her toprağa ayak basmalısın. Anıtkabir'e gitmezsen olmaz mesela. Sana hayırlı yolculuklar diliyorum. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz. 🙂 Bu sana yardımcı olur.

Eki Görüntüle 289058

Teşekkür ederim. Önceliklerim var ancak tabi ki de tüm Türkiyeyi gezmeyi planlıyorum.
Eğer Ankara'da ki bomba olayları yatışırsa, biraz eski Türkiye gibi olursak mutlaka Ankara'ya da gideceğim. Zaten çocukken çok güzel günlerimi geçirmiştim orada. İnternet'e Ankara yazıp, fotoğraflara bakarken bile duygulanıyorum

Tatil yapacaksan bizim oraya beklerim. Bahsettiğim yer Antalya'nın Serik ilçesinin Belek Mahallesi. Beleği belki duymuşundur, turizmin atalarındandır. Bir sürü oteli var. Tatil yapcaksan gelmelisin.

Antalya, bana uygun bir şehir değilmiş gibi geliyor. Önceliğim var ancak elbette Antalya'ya da giderim.

Amasya benim memleketim. Gidip görmeni isterim. Küçük, şirin ve tarihi olarak da önemli bir yer.

Daha öncesinde gitme fırsatı elime geçmişti ancak gidememiştim. Ailem gitmişti, fotoğraf falan çekmişlerdi. Birazcık biliyorum ve cennet gibi bir şehre benziyor. Mutlaka gideceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı