Türkiye'de insanların boyları neden bu kadar kısa?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alakası var ya deve gibi olmakla, istatistiklerle konuşuyorum ben. :D

Dünya da ki tüm ülkelerin boy ortalamasına baktığın zaman 170 180 arası genel ortalamadır bazı istisna ülkeler hariç, kısaca gayet normal boy ortalaması drama yaratmana gerek yok.

Türkiye'de insanların boyları neden bu kadar kısa? Çoğu 160-179 arası maalesef.
Avrupa ülkelerine göre bayağı düşük boy uzunluğu. Bücürük diye tabir edebileceğimiz yüzlerce insan görüyorum sokakta dolaşırken. Neden böyle? :D
Ben de onlara "sırrık" diyorum. Evet iki "R" ile.

Türkiye'de insanların boyları neden bu kadar kısa? Çoğu 160-179 arası maalesef.
Avrupa ülkelerine göre bayağı düşük boy uzunluğu. Bücürük diye tabir edebileceğimiz yüzlerce insan görüyorum sokakta dolaşırken. Neden böyle? :D
Avrupanın boy ortalaması 177. Türkiyenin ise 174-176. Senin verdiğin o 179 katogorisini avrupada tek geçen ülkeler iskandinav ülkeleri ve birkaç balkan ülkesi. Türkiyenin boy ortalaması kısa değil. Hatta dünya erkek boyu ortalamasına bakarsan gayet ideal. Dünya nüfusunun çoğunluğunu Hindistan,Çin gibi asya ülkeleri oluşturuyor ve hintlilerin boy ortalaması 166 iken büyük nüfusa sahip diğer güney asya ülkelerini saymıyorum bile.
Ne alakası var ya deve gibi olmakla, istatistiklerle konuşuyorum ben. :D

Evet.. :D
İstihbarat arka taraftan galiba hocam.
😃

16 yaşındayım 175 boyundayım kendimi normal boylu biri olarak görüyorum ama konu sahibi bana kısa dediği için artık kısayım (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı