Türkiye'de IPhone almak gereksiz mi?

sadalowq

Femtopat
Daha fazla  
Örnek veriyorum; iPhone 14'le yarışan S23, iPhone'dan yaklaşık 16000 TL daha ucuz.

ABD'de fiyatların hemen hemen aynı olduğunu biliyorum. Bizim ülkemizde herhangi bir İOS cihazı Android'den daha pahalı. Aralarındaki fiyat farkına değecek şey nedir? Android arayüzünü sevmediğim için Android'i, kullanıcıyı fazla kısıtladığı için İOS'i sevmiyorum. Arada kaldım. Aklımda direkt alacağım bir model yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örnek veriyorum; iPhone 14'le yarışan S23, iPhone'dan yaklaşık 16000 TL daha ucuz.

ABD'de fiyatların hemen hemen aynı olduğunu biliyorum. Bizim ülkemizde herhangi bir İOS cihazı Android'den daha pahalı. Aralarındaki fiyat farkına değecek şey nedir? Android arayüzünü sevmediğim için Android'i, kullanıcıyı fazla kısıtladığı için İOS'i sevmiyorum. Arada kaldım. Aklımda direkt alacağım bir model yok.
Hiçbirşeydir. IPhone ile hava atacak kadar bilgisiz ve boş bir insansanız bir amacı var. Çok sağlam cihazlar evet ama o fiyata değecek ekstrası yok hiçbirinin. Kamera desen Huawei, Samsung var. İşlemci desen Samsung, Xiaomi var vb vb. IOS da aşırı farklı değil Androidden. Ikisini de kullandım ikisi de geçme sebebi değil.

Haklısınız. Android arayüzünü sevmemeniz sizin tercihiniz fakat IOS'un kısıtlamasını bende pek sevmemiştim. Eskiden Iphone 6s denemiştim bunu farketmiştim. O yüzden ben Android tarafındayım. Iphone 14'tü 15 oluyor.

Apple ürünlerine ek ÖTV vergisi gibi şeyler var bu yüzden Apple ürünleri Samsung ürünlerine göre daha pahalı. Sunulan satış fiyatları aynı ama vergiler vs ile Apple ürünleri daha pahalıya mal oluyor.

Hiçbirşeydir. IPhone ile hava atacak kadar bilgisiz ve boş bir insansanız bir amacı var. Çok sağlam cihazlar evet ama o fiyata değecek ekstrası yok hiçbirinin. Kamera desen Huawei, Samsung var. İşlemci desen Samsung, Xiaomi var vb vb. IOS da aşırı farklı değil Androidden. Ikisini de kullandım ikisi de geçme sebebi değil.
iPhone'dan daha iyi kamerası olan yok. Önemli olan kameranın teknik değerleri değil fotoğraflarını yüklediğin uygulamaların yazılımının uyumlu olması, bu da iPhone telefonları fotoğraf kalitesi konusunda en iyisi yapıyor. Ayrıca iPhone kullanmak aşırı rahat ve telefonlar eski bir model bile olsa yıllar sonra hala akmaya devam ediyor. Android bir telefon 2 sene sonra kullanılamaz hale geliyor.

S23 iPhone 14le değil, 14 Pro ile yarışan bir cihazdır. 14 iki kamerası ve 60Hz çentikli ekranı ile BELKİ kumdan kumda oynayabilir sadece. Düz iPhone modellerini ancak ve ancak bir önceki neslin FE modelleriyle bir tutabilirim.

iPhone'dan daha iyi kamerası olan yok. Önemli olan kameranın teknik değerleri değil fotoğraflarını yüklediğin uygulamaların yazılımının uyumlu olması, bu da iPhone telefonları fotoğraf kalitesi konusunda en iyisi yapıyor. Ayrıca iPhone kullanmak aşırı rahat ve telefonlar eski bir model bile olsa yıllar sonra hala akmaya devam ediyor. Android bir telefon 2 sene sonra kullanılamaz hale geliyor.
10 sene önceki amiral gemisi herhangi bir Android cihazın şu an kullanılabilirliği çok çok daha fazla. Bıkmadınız şu ezbere konuşmalarınızdan. iPhone'dan daha iyi fotoğraf kamerası olan tonlarca cihaz var birisi de elimdeki S23 Ultra ;) 14 Pro Max sahibi arkadaşım ne zaman konsere gitsek benden fotoğrafları ve videoları istiyor bil bakalım neden :( iPhone sadece gece videosunda daha iyidir bu kadar.

Sorun şu. Android aşırı geniş bir kavram. 60 dolara da telefon var 1800 dolara da. O yüzden bozulma oranı IOS'a göre daha yüksek. Ama aynı fiyattaki ürünlere bakarsan IPhone üstünlüğü diye birşey yok. 2 sene olayı da yok. S10 kullanan ve aşırı memnun olan kaç kişi var forumda.

Sosyal medyada aktif herhangi birinin alması kadar doğal bir şey yok çünkü instagram da video ve fotoğraf kalitesini korumak için ios dışında gidebileceğiniz bir kapı yok(tu s24 ultrayla beraber bu durum değişti ama uzun bir süredir bu durum böyleydi)

Geri
Yukarı