Türkiye'de IPhone almak gereksiz mi?

iPhone bana göre hiçbir alınabilirlik tarafı yok gece 2 piksel daha iyi foto çekecek diye 16 bin verilmez o kadar fotojeniksem gider Canon, Sony alırım basitinden.

100-200 dolarlık üretim bandından çıkması itibariyle üreticisinin bile maksimum 2-3 sene aktif kullanım ömrü biçtiği giriş segment annenizin babanızın sizlere hediye olarak aldığı Android telefonları kullanıp hayatınızda bir farklı amiral gemisi cihaz tecrübe etmemiş arkadaşların Android telefonlar şöyle böyle demelerinden gerçekten gına geldi, her konuda bunun üstüne basa basa yazıyorum. Ha keza ufacık bir para elinize geçince sırf iPhone kullandım demek için gidip iPhone 11 alıyorsunuz ben o cihazı kullanırken gözlerim acıyor çözünürlüğünden :D

10 sene önceki amiral gemisi herhangi bir Android cihazın şu an kullanılabilirliği çok çok daha fazla. Bıkmadınız şu ezbere konuşmalarınızdan. iPhone'dan daha iyi fotoğraf kamerası olan tonlarca cihaz var birisi de elimdeki S23 Ultra ;) 14 Pro Max sahibi arkadaşım ne zaman konsere gitsek benden fotoğrafları ve videoları istiyor bil bakalım neden :( iPhone sadece gece videosunda daha iyidir bu kadar.
Ben onu ortalama bir iPhone ile ortalama bir android telefonu göz önüne alarak söylemiştim. S23 Ultra zaten çok iyi bir telefon. Konser konusunda ise Samsung'un amiral gemilerinin zoom yetenekleri daha iyi fakat selfie ve normal video konularında iPhone'dan hep bir veya yarım adım geride.

Ben onu ortalama bir iPhone ile ortalama bir android telefonu göz önüne alarak söylemiştim. S23 Ultra zaten çok iyi bir telefon. Konser konusunda ise Samsung'un amiral gemilerinin zoom yetenekleri daha iyi fakat selfie ve normal video konularında iPhone'dan hep bir veya yarım adım geride.
Selfie'de daha mı geride? iPhone 15 sahibi arkadaşım ile kendi telefonumun gece selfie modlarında kendi telefonumda düşük ışıkta bile tüm yüz gözeneklerim tane tane görünürken iPhone bir çamur tablosu edasıyla fotoğrafları önüme sunuyor. Hemen hemen her gün aktif olarak hem S23 Ultra hem de 14 Pro Max kullanıyorum, iPhone'un videoda belki bir %10-15 daha iyi olması ve shutter speed olayı harici hiç bir albenisi yok fotoğraf konusunda.

Ayrıyeten ortalama bir iPhone modeli yok. iPhone'un giriş veya orta segment telefonu yok. Tüm telefonlarının işlemcileri çıktıkları sene itibariyle en fazla bir sene öncesinin amiral gemisi yani tepe seviyesi işlemcileri ile donatılmış bir durumda. 50 100 dolarlık cihazları referans noktası almayı bırakın artık.

Türkiye'de Samsung özel fiyatlandırma politikası uyguladığı için neredeyse hiçbir başka markanın gereği kalmıyor mâlesef ki.
14 Pro rakibi cihaz ile 14 Pro arasında 2 kat fiyat farkı oynuyor, bir zahmet mantığı kalmasın.

Selfie'de daha mı geride? iPhone 15 sahibi arkadaşım ile kendi telefonumun gece selfie modlarında kendi telefonumda düşük ışıkta bile tüm yüz gözeneklerim tane tane görünürken iPhone bir çamur tablosu edasıyla fotoğrafları önüme sunuyor. Hemen hemen her gün aktif olarak hem S23 Ultra hem de 14 Pro Max kullanıyorum, iPhone'un videoda belki bir %10-15 daha iyi olması ve shutter speed olayı harici hiç bir albenisi yok fotoğraf konusunda.
Çok para vermek istemeyip amiral gemisi kameralardan istiyorum. S23 aklımda şu anda ama daha ucuza getirebilirsem S22'ye de tamamım. Eğer kameraları arasında fazla fark yoksa. En F/P kamera telefonu arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Benim önceliğim kamera.

Çok para vermek istemeyip amiral gemisi kameralardan istiyorum. S23 aklımda şu anda ama daha ucuza getirebilirsem S22'ye de tamamım. Eğer kameraları arasında fazla fark yoksa. En F/P kamera telefonu arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Benim önceliğim kamera.
S23 al, S22 verimsiz bir yonga setine sahip. S23 fiyatı için hârika şuan, aradaki paraya değecektir kesinlikle.

İkinci el düşünürseniz temiz bir S21 Ultra, S21+, S23 veya S22 Ultra gibi cihazları düşünebilirsiniz. Bütçeniz tam olarak kaç bilmiyorum ama illa Android almak istiyorum diyorsanız yurtdışı kayıtsız S23 Ultra alıp kayıt etmeden keyfinize bakabilrisiniz. iPhone almak isterim derseniz madem fotoğraf da çekmek istiyorsunuz minimum 13 Pro bakmalısınız bence ki en azından telefoto kamerasından da yararlanabilesiniz. 12 ve öncesini önermiyorum, çok eski kaldılar fiyatlarına göre.

İkinci el düşünürseniz temiz bir S21 Ultra, S21+, S23 veya S22 Ultra gibi cihazları düşünebilirsiniz. Bütçeniz tam olarak kaç bilmiyorum ama illa Android almak istiyorum diyorsanız yurtdışı kayıtsız S23 Ultra alıp kayıt etmeden keyfinize bakabilrisiniz. iPhone almak isterim derseniz madem fotoğraf da çekmek istiyorsunuz minimum 13 Pro bakmalısınız bence ki en azından telefoto kamerasından da yararlanabilesiniz. 12 ve öncesini önermiyorum, çok eski kaldılar fiyatlarına göre.
iPhone'a gereksiz para bayılmaktansa arayüze alışırım. İkinci el temize yönelmek çok mantıklı geldi şu an.

Haklısınız. Android arayüzünü sevmemeniz sizin tercihiniz fakat IOS'un kısıtlamasını bende pek sevmemiştim. Eskiden iPhone 6S denemiştim bunu fark etmiştim. O yüzden ben Android tarafındayım. iPhone 14'tü 15 oluyor.

Android arayüzünü sevmiyorsanız uygulamalar var arayüzü iOS arayüzüne çeviren onları deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı