Türkiye'de konsollara öcü gibi bakılması

Genelde anne babalarda bu durum. Mesela ben PS veya XBOX istesem beni evlatlıktan reddederler. Ama ben de konsol istemem.
Hocam ben 4 yaşındayken Kuran'a başladığım için aldırmıştım yoksa bizde de PS3 olmazdı. Ben iyi yaptırmışım her şeyi ama yani.

Ben bırakın Kur'an'a başlamayı 2 defa hatim ettim. Yine de istesem almazlar.
Hocam inşallah alırlar. Ben sadece 1 kere hatim ettim. 2 kere de çeyreğine gelmişimdir. Bir ara en baştan başlamıştım çünkü.

Hocam yaşınız kaç? Belki önemli bir sınav varsa aldırırsınız bir konsol. Çok isterseniz belki alırlar.

Bu nedendir ki o aletler oyun konsolu olarak adlandırılmışlar, vaat etmedikleri özelliklerin eksiklik olarak görülmemesi gerekiyor. Profesyonel olarak grafik tabanlı ağır işler yapan insanlar dışında masaüstü bilgisayar kullanmayı gerektirecek bir şey yok aslında. Çoğu insan da mobiliteye ihtiyaç duyduğu için ultrabook çözümlerine yönelmiş durumda, kişisel kullanım ya da şirketlerin sağladığı ultrabooklar kullanılıyor profesyonel hayatta. Hatta PC'ye dahi ihtiyaç duymayan meslek gruplarından insanlara tablet-telefon gibi mobil cihazlar da yeterli oluyor zaten.

Eğer cloud sistemleri tam olarak adapte edilebilirse zaten masaüstü PC'leri gerektirecek bir durum kalmayacak. Ben 4K, 8K vura vura oynamak istiyorum diyecekler parasını vererek PC toplayabilir tabi ki, globalde böyle olacaktır ama TR için zor görünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…