Türkiye'de konsollara öcü gibi bakılması

Hocam 2015 yılında PS4 Slim almıştık aynı zamanda PC de almıştık. Şu anda PC de CS:GO'da 60FPS alıyorum 720p. PS4 SLI'mde ise RDR2'yi 1080p oynuyorum.(PC RDR2 kaldırmıyor)

Gerçekten böyle bir algı var. 7500 bütçeye Series X veya PS5 öneriyorum (sadece oyun için diye sormuş), adam bana "o fiyata pisi toplarsın" diyor. Ayrıca konsol bölümünde aktifliğin az olması da bunu belli ediyor. Yurtdışında böyle bir şey yok. Oyun satışları konsollarda daha fazla oluyor ve konsollar gayet tercih ediyor.
Herhalde PC oyuncuları konsol oyuncularını şöyle sanıyor:

Eki Görüntüle 865268

O Türkiye fiyatını gördükten sonra normaldir 13 bin lira Türkiye'de Amerika'da 500 dolar asgari maaş ile hesaplayalım Amerika'da yaklaşık işçi maaşı 6.480 dolar Türkiye'de ise 2.029, 50 TL Amerika'daki PS5 fiyatı 499 dolar Amerikalı bir işçi PS5'i rahatlıkla alabilirken Türk bir işçi hemen hemen 3 aydan daha fazla çalışmalı.

Siz PC oyuncuları TPS oyunlarını nasıl klavye-mouse ile oynuyorsunuz? Merak etmeyin biz FPS oynayabiliyoruz.
Bilgisayarda oynanmayacak oyun türü yok fakat konsolda aim assist olmasa tüm oyunu 0 kille geçirir oyuncuların yüzde doksanı. O kadar kanser bir durum ki bu çapraz platform oyunlarda adamın bana nişan alıp ates etmesi yetiyor, spray falan hikaye.

Kafa yormak istemeyen insanların aslında birnevi kaçamak noktası gibi konsollar, ben de kullanıyorum ve oldukça keyifli olduğunu düşünüyorum. Zamanın ekonomisi için tartışılır bir durum ama bilgisayarda yattığın yerden oyun oynayabilmek için daha uğraş gerektiğini düşünüyorum, iş düzeninin sağlanabilmesi büyük artı tabii ki ama sadece oyun için isteyen adam rahatlık arıyordur.

Bilgisayarda oynanmayacak oyun türü yok fakat konsolda aim assist olmasa tüm oyunu 0 kille geçirir oyuncuların yüzde doksanı. O kadar kanser bir durum ki bu çapraz platform oyunlarda adamın bana nişan alıp ates etmesi yetiyor, spray falan hikaye.
Tüm oyunlar FPS türünde zaten. Tüm oyuncular CoD oynuyor değil mi? RDR 2'yi klavye ile oynarken kanser oldum kontrolcüden sonra.

Konsol oyuncularına FPS oyunları yasaklansın. Yada farklı platformlarda oynayabilelim.
Örneğin fortnite. PC ile oynayan adam, Playstation ile oynayan arkadaşıyla duo giriyor. Bu sayede PC ile oynayan kişilerin oyununa girebiliyorlar. Controller arkadaşımız full L2, L2, L2 kanser ediyor tüm oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı