Türkiye'de koronavirüs

Vaka sayıları 1000 küsurlerdeyken sokağa çıkma yasağı gibi bir sürü yasak koydular, şimdi ise "sözde" 1800 vaka var okul açıyorlar. Zaten çok belli, sokağa çıkma yasağı varken olan vaka sayısı ile bayram ve yaz tatilinde olan vaka sayıları aynı.

Sayılara takılmak yerine maske, mesafe, temizlik kurallarına uysak hiçbir şey kalmayacak. İnsanlarında bu kadar takmasına anlam veremiyorum 3ün 5in ne önemi var? Ortada bir virüs varmı? Var. Önlemini al yat evinde bu kadar basit.

Sayılara takılmak yerine maske, mesafe, temizlik kurallarına uysak hiçbir şey kalmayacak. İnsanlarında bu kadar takmasına anlam veremiyorum 3ün 5in ne önemi var? Ortada bir virüs varmı? Var. Önlemini al yat evinde bu kadar basit.
Yapan yapıyor zaten o dediklerinizi. Bizim derdimiz "sayılara takılmak" değil başımızdaki "bakanların" yaptığı sahtekarlıklar.

Açıkladıkları hasta sayıları yüksek ihtimalle doğru fakat hastadan kasıtları hastaneye yatanlar. Vaka sayılarını açıklamaları da gerekiyor vakadan kasıt hastalığı evde tedavi ile atlatanlar. Bana göre günlük vaka sayısı 15-20 bin.
Evet, fakat o kadar yüksek olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı