Türkiye'de ne okumalıyım?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Ben 15 yaşındayım. İzlediğim bir dizi veya filmden aşırı fazla etkilenirim. 12 yaşlarındayken behzat C. İzleyip cinayet masası polisi olmak istemiştim fakat en uzun süreli hevesim oydu. Lakin artık o hevesimde geçti. Çünkü işler dizideki gibi olmuyor. Öyle silah kullanayım, silah çekim, içki içeyim gibi bir şey değil. Şimdi de avukat olmak istiyorum. Nedeni ise şu kadın cinayetleri ve tacizlerinin artması rahatsız ediyor. Diğer nedeni ise avukatlıkla ilgili dizileri izlemem(Daredevil, she hulk gibi) fakat avukat olmak için becerilerimin uygun olduğunu zannetmiyorum. Bir yazıyı okurken çabuk sıkılırım. Bir de yazılım düşünmüştüm fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum? Özel okula gittiğim için meslek atölyeleri olacak. Oradan neyin isteğime uygun olduğunu öğrenebilirim. Peki sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesleğini izlediğin dizilere göre değil de kendi zevk ve becerilerine göre seçmen daha iyi olur. Seni en iyi sen tanırsın. Burada seni hiç tanımayan insanlara sorman ne kadar yardımcı olur bilemem.

Yazılım severek yaparsan aslında güzel olur, fakat kod yazmayı pek sevmiyorsan yapma çok sıkar.
Diziye göre meslek seçiyorsan vay haline Breaking Bad izlesen ne olacaksın acaba :D

Yeni konular

Geri
Yukarı