Sizce Ne Okumalıyım ?

ahmeterol

Hectopat
Katılım
31 Aralık 2012
Mesajlar
573
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
33
Yer
İstanbul
11.sınıf öğrencisiyim ve Teknik lise'de Bilişim Teknolojileri alanında , Ağ sistemleri dalı okuyorum. Üniversite sınavı çattı geldi ve ben daha ne okumalıyım diye düşünüyorum. Aklımda bir kaç bölüm var tabi. Yönetim Bilişim Sistemleri adlı bölümü araştırdım fakat o bölümü okuyanlar boşta geziyor internette gördüklerime göre. Bilgisayar ile ilgili okumak istiyorum fakat sayısalım çok kötü. Bir yandan da yabancı dile merakım var , bu nedenlede turizm'e merak sardım. Bir yandan tarih'ide çok seviyorum tarih okuyasım var. Aklımda deli sorular var bir sürü. Ne okusam diye karar veremedim daha. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?
 

Farti

Hectopat
Katılım
24 Nisan 2014
Mesajlar
225
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
47
Yer
Antalya
Asıl bizim dememizle değil. Kendin ne istiyorsun ? Hangi mesleği istiyorsun ona göre adımlarını at.
 

Koray Yılmaz

Hectopat
Katılım
16 Mayıs 2014
Mesajlar
90
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2
Yer
Gaziantep
Kardeşim içinden ne geliyorsa o dalda oku. En Sevdiğin işi seç ve hedefin ona doğru olsun @ahmeterol :matrix::D
 
Son düzenleyen: Moderatör:

ofyale

Hectopat
Katılım
17 Mart 2014
Mesajlar
465
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
113
Benim bu sene son senem yani 1 ay sonra TS alanından lys ye girecem. Bende senin gibi tarih hastasiyim fakat is alaninin olmamasi en buyuk dezavantajı eğer kendini gelistirebilirsen üniversitede yükseklisans yapabilirsin bundan baskada pek şansın olduğu söylenemez açıkçası. Ben 12.sınıfa kadar sayısal bölümündeydim fakat olmadı olmazdıda :)

Sözele geçtim kimseye aldırış etmeden , hedefimi tarih bölümü olarak belirdim ve ygs ye kadar bunun için 0 dan sözel çalıştım fakat su günlerde birçok alan keşfettim , diğer alternatiflere yöneldim şuanda çoğu kişinin adını bilmediği gastronomi ve mutfak sanatları düşünüyorum. Özetleyecek olursam bence şuan için hedef belirleme , bırak hocaların, uzmanlar, ailen, çevren ne derse desin bırak arkadaşların olmayacak planlar yapsın hayaller kursun.

Eğer birşeyden nefret ediyorsan sakın diretme başarısızlık ve zaman kaybından başka bişey getirmez. Hedeflerini kesinlikle Ygs den sonra şekillendirmen senin için daha iyi olur. Belki biraz karamsar bakış açısıyla yansıttım ama bunlar benim düşüncelerim :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
ahmeterol

ahmeterol

Hectopat
Katılım
31 Aralık 2012
Mesajlar
573
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
33
Yer
İstanbul
Benim bu sene son senem yani 1 ay sonra TS alanından lys ye girecem. Bende senin gibi tarih hastasiyim fakat is alaninin olmamasi en buyuk dezavantajı eğer kendini gelistirebilirsen üniversitede yükseklisans yapabilirsin bundan baskada pek şansın olduğu söylenemez açıkçası. Ben 12.sınıfa kadar sayısal bölümündeydim fakat olmadı olmazdıda :) Sözele geçtim kimseye aldırış etmeden , hedefimi tarih bölümü olarak belirdim ve ygs ye kadar bunun için 0 dan sözel çalıştım fakat su günlerde birçok alan keşfettim , diğer alternatiflere yöneldim şuanda çoğu kişinin adını bilmediği gastronomi ve mutfak sanatları düşünüyorum. Özetleyecek olursam bence şuan için hedef belirleme , bırak hocaların, uzmanlar, ailen, çevren ne derse desin bırak arkadaşların olmayacak planlar yapsın hayaller kursun.Eğer birşeyden nefret ediyorsan sakın diretme başarısızlık ve zaman kaybından başka bişey getirmez. Hedeflerini kesinlikle Ygs den sonra şekillendirmen senin için daha iyi olur. Belki biraz karamsar bakış açısıyla yansıttım ama bunlar benim düşüncelerim :)
Düşüncelerin için teşekkürler dostum. :)
 

Yeni konular

Yukarı