Türkiye'de Neden Adalet Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

chfumut

Hectopat
Daha fazla  
Ben merak ediyorum gerçekten, Türkiye'de adalet olması için bir insanın illa öldürmesi mi gerekiyor ? Adam seri katil, tacizci ama hakim karşısında bir takım elbise giyiyor tutuksuz yargılama. Neden anlamıyorum adam kadına işkence etmiş tutuksuz. Sonra bir daha dövmüş yine tutuksuz. İlla ölmesi mi gerek bu kadının ? O kadar tutuklanması gereken kişi varken çok daha gereksiz kişiler 4 yıl 2 ay hapis yiyor ? İnsanlar nasılsa tutuklanmam deyip neler yapıyorlar. Artık serbest bırakılan katillerden, gereksiz içeri atılan gazetecilerden, kadını korudu diye hapse giren kişilerden dolayı insanlar kadını dövene yardım da etmiyor. Susamam klibinde dediği gibi

"Bi' gece haksızca alsalar içeri seni
Bunu haber yapacak gazeteci bile bulamazsın
Hepsi tutuklu!"

Hayvana şiddet, Mala Zarar Verme olarak geçiyor yahu! Böyle saçma şey var mı? İnsanlara sesimizi iletmeye çalışırken ''duyarcı'' olarak adlandırılıyoruz.
kendi ülkemde yorum yazarken bile 3 defa düşünüyorum

Fabrikada çalışırız ama sendikaya üye olmayız.
Markete gideriz, fiş kesmeyince istemeyiz.
Hakkımız yenilir, sesimiz çıkmaz.
E sistemde açık var? Sen sesini çıkartmaz isen daha cok ezilirsin. Kısaca hak yani bu bize.

Hocam ben susarsam, sen susarsan kim konuşacak?
Bende tam söylüyordum,Türkiye'de 2020'de 409 kadın öldürüldü bunun içinde yabancı ve ismi bilinmeyen kadınlarda bulunuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı