Türkiye'de neden her şey olumsuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğitim sisteminde ve okullardaki Dini ve Siyasi Propagandalar.
Halkın aptallaştırılması ve beyin yıkama işleminin uygulanması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef aynı duygu içerisine hapsolmuş lanet dünyayı seyretmekle geçiyor ömrüm. Bu arada gerçekten de zaman ne çabuk geçiyor (klişe olduğunu biliyorum fakat ciddiyim) 25 yıldır şu Dünya denen gezegenin içerisinde yaşıyorum ama gücüm geçen iki saati geri getirmeye bile yetmiyor. Bazen ciddi ciddi intihar etmeyi düşünüyorum ama bir yandan da bir mucize ile düzelir ümidiyle yaşıyorum. Allah herkese yardım etsin.

Her şey olumsuz değil Türkiye'ye adeta düşman olan ve her zaman kötülemek için elinden geleni yapan ki burada da çok fazla var o kişilerin yorumlarını vs. okursan her şeyin olumsuz olduğunu düşünmek gayet normal.

Her şey olumsuz değil Türkiye'ye adeta düşman olan ve her zaman kötülemek için elinden geleni yapan ki burada da çok fazla var o kişilerin yorumlarını vs. okursan her şeyin olumsuz olduğunu düşünmek gayet normal.
Aynen, eleştiri yapan vatan haini, fetöcü oluyor hep. Bu kafayla devam dostum.

Aynen, eleştiri yapan vatan haini, fetöcü oluyor hep. Bu kafayla devam dostum.
İşte bahsettiğim senin gibi insanlar bu olay sadece bu konuyla alakalı değil .Hayatla da alakalı her hangi bir Avrupa ülkesinde yaşasanız yine eleştirecek noktalar bulursunuz her hangi bir konuda hizmetin en kralını verseler dahi negatif yönle baktığınız söylece edecek lafınız her zaman olacak.

Tabii ki olacak. Bunda yanlış bir şey yok ki, nasıl bir dünya görüşüne sahipsin? Hiçbir şey eleştirilemez mi? İnsanlar mükemmel değil, hatalar yaparlar, hatalarını da söylersin ki düzeltmeye şansları olsun. Her şeye göz yumarsan ayağından donunu alırlar.

Kötü şeyler elbette eleştirilecek buna lafım yok benim demek istediğim her hangi bir şeye negatif yönle bakarsan mutlaka onu eleştirecek bir şey çıkar bunu demek istiyorum.

Kötü şeyler elbette eleştirilecek buna lafım yok benim demek istediğim her hangi bir şeye negatif yönle bakarsan mutlaka onu eleştirecek bir şey çıkar bunu demek istiyorum.
Herhangi bir şeyin pozitif bir yanı yok ki :D varsa söyle, biz de bilelim. Saçma sapan şeyleri de söyleme rica ediyorum.

Aktif konuşuyorduk, cevaplar durdu... Şaşırmadım :D

Son düzenleme:
Haberleri izlemiyorsun galiba. Bu arada birkaç şey hariç istediklerin saçma ve hiç bir ülkede yapılmayan işler. Ülkemizde hangi sanatçı milyarder de 5 milyar bağışlayabilir? 5000 TL'den bahsediyorsan onu yapan çok zaten. Yazdıkların çok abartılı.
Konuyu siyasete çekmeyin hemen. Ben onun yazdıklarının geneline yorum yaptım. Cümle cümle yorumlayacaksak bitmez bu yorumlar. Adam kadın basketbol takımımız dünya birincisi falan haberler duymak istiyorum diyor. Fakat şu anki bulunan haberleri söylüyor. Sanki hergün şampiyona varmış gibi saçma sapan şeyler yazmış. Hergün nobel ödülü veriliyormuş gibi 5 Türk nobel ödülü haberi görmek istiyorum diyor. Bunlar abartılı şeyler.
O kadar akıllıysa gidip kendi alsın o hiç birşeye yaramayan nobel ödülümü artık neyse. Sanki hak edene veriyorlar. Önüne gelene dağıtıyorlar işte.
1.Hiç tanımadığın biriyle 10 yıllık dostun, arkadaşın gibi senli-benli konuşmamayı öğrenmelisin.
2.Kapasitenin yetmediği şeyleri "saçma" olarak nitelendiriyor olman cahilliğinin dışa vurumu.
3.Türkiye dışına kaç kere çıktınız da söylediğim şeylerin yapılmadığı kanısına vardınız?
4.Dediğim gibi bazı şeyler kapasite meselesi; "Kadın basketbol takımımız dünya birincisi" cümlesine -sanki her gün şampiyona varmış gibi saçma sapan şeyler- olarak cevap verip oradaki başarı arzusunu anlayamamış olmanız yetersizliğinizle alakalı.
5.Yılda kaç nobel ödülü, ne şekilde, kaç ülkeye veriliyor biliyor musunuz? Hak edene verilip verilmediğini nereden biliyorsunuz? Ödülün maddi getirisinin ne kadar olduğunu biliyor musunuz da işe yaramaz diyorsunuz nobel ödülü için?

Edep bilmeyen, haddini bilmeyen biri olmaktan vazgeçin. Fikriniz varsa beyan edin, yoksa susun daima.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı