Türkiye'de neden R34 yok?

Eski olduğundan arkadaşlar. Zamanında elbet gelmiştir ülkeye ancak kaç tanesi duruyor bilemezsiniz. Bizim bilmediğimiz yerlerde açık arttırma ile koleksiyondan koleksiyona koşuyor bu araçlar genelde. Ben Türkiye'de 4 tane olduğunu biliyorum. Böyle araçları sahibinden'de çıkartmayı beklemeyin zaten. :)

Üretilen sayının yarısını şimdiden düşün zaten ben tam bilmiyorum. Geriye kalanların da %30'u Japonya'da, %25'i Amerika'da, %10 Avustralya ve İngiltere'dedir. Geriye %35 kaldı, Türkiye kaçıncı sırada ki onlarca olsun...

Kanka yurt dışından 3 yaşından büyük araba getirmek yasak.
Bedelsiz ithalat hakkına sahip 3-4 grup vatandaş için bu dediğin geçerli. Bu grupların ithalat hakları da oldukça kısıtlı durumda, gerekli kriterler çok az kişide oluyor.

Bir de belli bir yaşın üzerinde olan araçları klasik statüsünde ithal etme hakkı var, bu aracın gireceği sınıf bu olacak yeterli yaş sınırını geçince. Eskiden daha kısaydı, son dönemde bildiğim kadarıyla 30'a çıkarıldı.

Son düzenleme:
Bedelsiz ithalat hakkına sahip 3-4 grup vatandaş için bu dediğin geçerli. Bu grupların ithalat hakları da oldukça kısıtlı durumda, gerekli kriterler çok az kişide oluyor.

Bir de belli bir yaşın üzerinde olan araçları klasik statüsünde ithal etme hakkı var, bu aracın gireceği sınıf bu olacak yeterli yaş sınırını geçince. Eskiden daha kısaydı, son dönemde bildiğim kadarıyla 30'a çıkarıldı.
Hocam Türkiye'ye bir Skyline R34 en erken 2033'de girebilecek o zamana kadar diğer ülkelerde bu araba zaten klasik sınıfına girmiş olacağı için Türkiye'ye araba kalmayabilir.

Hocam Türkiye'ye bir Skyline R34 en erken 2033'de girebilecek o zamana kadar diğer ülkelerde bu araba zaten klasik sınıfına girmiş olacağı için Türkiye'ye araba kalmayabilir.
Bu araba zaten diğer ülkelerde klasik sınıfında, değeri sürekli artıyor ve sağlam olanların sayısı giderek azalıyor. Çok az üretilmişti. Türkiye'de bu arabayı en fazla birkaç kişide görebilirsin burada klasik araç ithalatı sınıfına girdiğinde.

Geri
Yukarı