Türkiye'de oyuncu monitörü kullanman mantıklı mı?

asdasdsadas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere çoğumuz Türkiye üzerinde yaşamaktayız ve özellikle burada internet hızlarımız gerçekten çok kötü ve Ping'li. Tabii ki ama aramızda interneti iyi olan arkadaşlarımız da olabilir. Kısaca Türkiye'de 365 Hertz 0.5ms monitör kullanan birisi oynadığı oyunlarda burnu pingden kurtulmuyorken ne kadar mutlu olabilir? Sonuçta gecikme gecikmedir. Bu oyuncu monitörlerini Avrupa'da kullanan birisi için bence gayet mantıklı. Çünkü sadece internet kaliteleri değil çoğu oyunların sunucuları da Avrupa da yer alıyor. Biz ise 30-150 ping ve 365 Hertz 0.5 ms bir monitörle Avrupa sunucularına bağlanıp kendimizi iyi hissediyoruz, sözde e-sporcu, sözde rekabetçi bir oyuncu oluyoruz.

Bu durumu oldum olası anlayamadım, gerçekten saçma geliyor. Yani internet bazlı olarak 5000 msli birisinin bize attığı Peek'i biz çok daha fazla Frame'lerde mi izliyoruz? Yani bana böyle geliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

Hakkaten mantıklı , mesela ekipmanların bize etki edeceği ping 10 ms olsa gene kötü . Cs de adamlar 5 ping , 20 ping onyarken biz 70 pingle oynarsak çok etki etmez .

365Hz 0.5ms monitör kullanan birisi zaten ya hızlı interneti satın alıp onu ödeyebilecek güce sahiptir ya da e-sporcudur. Onun dışında 144Hz-120Hz olan "oyuncu" monitörleri bence bi' zahmet herkes tarafından ulaşılabilir olsun. Asıl problem pahalı olup kimse tarafından erişilemediğinde olur ki şu an da az değil fiyatlar.

Fiber her yerde fiberdir. VDSL de genelde günü kurtarıyor. Avrupa standartlarıyla genel olarak hızlar çok çok daha düşük fakat 365 Hz 0.5 ms monitör alıp 30-40K'lık PC kullanan adamın altında hiç yoktan adam akıllı bir VDSL'i vardır diye düşünüyorum. Oyunlarda o dediğin serverler avrupada mantığı çok doğru gerçekten. Rekabetçi oyunlarda dezavantaj baya.

Üstteki arkadaş saçmalamış. Niye her haltı politikleştirme gayretindeyiz anlamıyorum. İnternet altyapısının, fiberin, onun bunun; politikayla, seçimle, iktidarla ne ilgisi var?

Fiber her yerde fiberdir. VDSL de genelde günü kurtarıyor. Avrupa standartlarıyla genel olarak hızlar çok çok daha düşük fakat 365 Hz 0.5 ms monitör alıp 30-40K'lık PC kullanan adamın altında hiç yoktan adam akıllı bir VDSL'i vardır diye düşünüyorum. Oyunlarda o dediğin serverler avrupada mantığı çok doğru gerçekten. Rekabetçi oyunlarda dezavantaj baya.

Üstteki arkadaş saçmalamış. Niye her haltı politikleştirme gayretindeyiz anlamıyorum. İnternet altyapısının, fiberin, onun bunun; politikayla, seçimle, iktidarla ne ilgisi var?
İnternet hızının iktidar ile ne mi ilgisi var? Gelişmiş ülkeler ile Türkiye’nin internet hızlarını karşılaştırarak cevabı alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı