Türkiye'de oyuncuları büyük bir kısmının sadece "CS:GO, PUBG, LoL" oynaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi bilgisayarı kötü olan birisi Mount and Blade Bannerlord, GTA V, Red Dead Redemption, Witcher 3 gibi hikayeli oyunları oynayamadığı için gidiyorlar League of Legends veya Counter-Strike'ye sarıyorlar. Buy arada bende LoL oynayan kısımdayım saygılar.

Bence bu sorun bilgisayarların fiyatından da kaynaklı olabilir. Kendimden biliyorum bilgisayarım iyi olmadığı için LoL oynuyorum yoksa ben de Witcher, Assassin's Creed, Red Dead Redemption 2 oynamak isterim ama bilgisayarım izin vermiyor. Ayrıca PUBG'den kastın Mobile sanırım ve dediğin oyunların hepsi düşük sistem gereksinimli oyunlar. Bence sebep bundan dolayı.

Fiyat konusunda haklısınız mesela kardeşim orijinal oyun alacağıma PUBG'ye para yüklerim daha iyi diyor.

Şimdi bilgisayarı kötü olan birisi Mount and Blade Bannerlord, GTA V, Red Dead Redemption, Witcher 3 gibi hikayeli oyunları oynayamadığı için gidiyorlar League of Legends veya Counter-Strike'ye sarıyorlar. Buy arada bende LoL oynayan kısımdayım saygılar.
Bunların alternatifi yok. Ama eski oyunlarına bakılabilir.

Bu terim doğru denebilir.

PUBG Mobile oynaman gerekmiyor PUBG Lite oynayabilirsin.
Bu terim doğru. Casual gamer, sizin bahsettiğiniz tipler, gamerler ise oyun dünyasına hakim olan tipler. İnternetim kötü olduğu için 2 defa yazmışım. :(

Ben FPS oyun sevenler tarafındayım çünkü hikayeli oyunları anlamaya çalışırken oyunun güzelim efektlerini kaçırıyorum ve oyundan çok etkilenmiyorum, oyuna kendimi kaptıramıyorum. Belki benim gibi düşünenler çok olduğu için FPS oyunları ravaçta.

Onlara bir "Witcher","Fallout New Vegas","Mount and Blade Warband" vb. oyunları oynatsak Online oyunları bırakırlar.
Zannetmiyorum hocam. LoL, CS:GO tarzı oyunu oynayan kişiler single oyun oynadığında kendilerini yalnız hissettikleri için oynamıyorlar. Benim kuzenim de öyle. En çok oynadığı oyunlardan biri LoL. Daha yeni ve iyi grafikli oyunlar da oynamıyor değil ama en çok LoL oynuyor ve bilgisayarı da iyi. İyi derken yani 1050 Ti var güncel oyunları oynatıyor işte. Kuzenime demiştim AC, RDR2 felan oyna diye. Kendisi de biliyor bu oyunların güzel olduğunu ama tek başına oyniyamıyor. Tabii tek neden yalnız hissetmeleri değildir. Gerçekten o oyunları sevdikleri için veya alıştıkları için bırakamayanlar da var. Ben öyle çok kişi tanıyorum, yıllarca çöp bir oyunun peşini bırakamayanlar var. Buna ben de dahil aslında. Alışkanlıkları değiştirmek gerçekten zorlu bir süreç. Peki bu yüzden yargılayabilir miyiz? Sanırım hayır. Bana göre de mantıksız gelse de herkesin zevkleri, beğenileri farklıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı