Rehber Türkiye'de satılan 420mm sıvı soğutma destekli kasalar

Arctic Liquid Freezer II 420 modelinin sık sık indirime girmesi ve Corsair H170i Elite Capellix modelinin piyasada yerini almasıyla birlikte, insanlar 420mm sıvı soğutmaları almaya merak saldı. Haliyle, 420mm sıvı soğutma destekleyen kasa arayışına girdiler. O kişiler adına rehber niteliği taşıması amaçlı bu konuyu açmaya karar verdim.

• ASUS ROG Helios GX601
  • Fractal Design Define S2
  • Fractal Design Define S2 Vision RGB
  • Fractal Design Vector RS
  • Phanteks P600S
  • Phanteks P500A Eclipse
  • Phanteks P500A DRGB
  • Corsair 7000D AirFlow
  • Corsair 7000X RGB
  • Phanteks Enthoo Pro 2
  • Corsair Obsidian 1000D
  • Phanteks Evolv X
  • Lian Li Odyssey X
  • Fractal Design Meshify 2 XL
  • Fractal Design Torrent
  • Phanteks Enthoo 719
  • be quiet! Dark Base Pro 900
  • be quiet! Silent Base 802
  • Cooler Master C700M Cosmos
  • Sharkoon CA200M
  • Sharkoon CA300T
  • Sharkoon CA300H
  • Thermaltake View 91 RGB

Not 1: Buraya yazdığım kasaların resmi olarak 420mm sıvı soğutma destekleri var; ancak elinizdeki parçalar ile uyumlu olup olmadığını, kendi sitelerine bakarak kontrol etmelisiniz. Mesela Vector RS modelinde anakart yüksekliği maksimum 35mm olmalı denmiş, anakartınızın yüksekliği 35mm'den fazla ise sıvı soğutmanıza çarpabilir.
Not 2: Resmi olarak 420mm desteği bulunmayan; ancak 420mm sıvı soğutma takılabilen 2-3 model daha var. Örneğin, ASUS TUF GT 501'in önüne 420mm sıvı soğutma takabilen birisini buldum.

Kasa merakı çocukluktan mı geliyor acaba? Kasa Tier List'ten sonra da bu konu :D

Kasa merakı çocukluktan mı geliyor acaba? Kasa Tier List'ten sonra da bu konu :D
Nabza göre şerbet veriyorum diyebiliriz. Forumda bir konu üstünde yoğunlaşıldığında, o konu hakkında bilgi paylaşıyorum ki hemen insanlar görüp kararını ona göre versin. Mesela ben bu konuyu açmadan önce, insanlar sadece P600S ve P500A'yı biliyordu.

Nabza göre şerbet veriyorum diyebiliriz. Forumda bir konu üstünde yoğunlaşıldığında, o konu hakkında bilgi paylaşıyorum ki hemen insanlar görüp kararını ona göre versin. Mesela ben bu konuyu açmadan önce, insanlar sadece P600S ve P500A'yı biliyordu.

5 yıldır tamamen uzaktım ve bu sene foruma tekrardan geldim. O kadar uzak kalmışım ki 600S ve 500A'yı dahi bilmiyordum ...

Arctic Liquid Freezer II 420 modelinin sık sık indirime girmesi ve Corsair H170i Elite Capellix modelinin piyasada yerini almasıyla birlikte, insanlar 420mm sıvı soğutmaları almaya merak saldı. Haliyle, 420mm sıvı soğutma destekleyen kasa arayışına girdiler. O kişiler adına rehber niteliği taşıması amaçlı bu konuyu açmaya karar verdim.

• ASUS ROG Helios GX601
  • Fractal Design Define S2
  • Fractal Design Define S2 Vision RGB
  • Fractal Design Vector RS
  • Phanteks P600S
  • Phanteks P500A Eclipse
  • Phanteks P500A DRGB
  • Corsair 7000D AirFlow
  • Corsair 7000X RGB
  • Phanteks Enthoo Pro 2
  • Corsair Obsidian 1000D
  • Phanteks Evolv X
  • Lian Li Odyssey X
  • Fractal Design Meshify 2 XL
  • Fractal Design Torrent
  • Phanteks Enthoo 719
  • be quiet! Dark Base Pro 900
  • be quiet! Silent Base 802
  • Cooler Master C700M Cosmos
  • Sharkoon CA200M
  • Sharkoon CA300T
  • Sharkoon CA300H
  • Thermaltake View 91 RGB

Not 1: Buraya yazdığım kasaların resmi olarak 420mm sıvı soğutma destekleri var; ancak elinizdeki parçalar ile uyumlu olup olmadığını, kendi sitelerine bakarak kontrol etmelisiniz. Mesela Vector RS modelinde anakart yüksekliği maksimum 35mm olmalı denmiş, anakartınızın yüksekliği 35mm'den fazla ise sıvı soğutmanıza çarpabilir.
Not 2: Resmi olarak 420mm desteği bulunmayan; ancak 420mm sıvı soğutma takılabilen 2-3 model daha var. Örneğin, ASUS TUF GT 501'in önüne 420mm sıvı soğutma takabilen birisini buldum.

konuna zofos ultra eklemelisin kasa 420 üst panel destek veriyor mosfet sorunu yok

Son düzenleme:
Tüm sıvı soğutmalar kasanın içinden dışına doğru takılacak şekilde tasarlanmıştır. Ters takarsanız zaten hortumum geçirecek yer bulamazsınız. İlla da ters takacağım derseniz de fanları söküp ters takmanız lazım.

Geri
Yukarı