Türkiye'de standart bir iş ilanı örneği

Merhaba,
Öylesine Facebook üzerinde gezinirken gördüm, devletin müdahale etmeye ve denetlemeye niyeti yok onu anladık da patronların hiç mi vicdanı, merhameti yok onu anlayamadım.

Eki Görüntüle 1053619

Günde 12 saat çalışma, asgari ücret. 1 saat molası varmış 😄 11 saat aralıksız çalışma. Bu 1 saat olan molayı da maaştan kesiyor şirketler, yasal olarak hakları var.

Nasıl bir sistemde yetişmişiz ya? Avrupa standartlarına yaklaşacağımız yerde uzaklaşıyoruz.
İlanda gereksiz fazla ayrıntı mevcut sigara kullanmayan yetişkin köleler aranıyor demeleri yeterliydi.

Maalesef ülkemizin gerçeği bu devlet hep işveren tarafını tutuyor asgari ücret sisteminin değişmesi lazım.

Suriyeliler PTT önünde beklerken türko asgari ücret için 12 saat çalışmak zorunda...

Suriye'li bir arkadaşım vardı.
Dedim yardım vs ne alıyorsunuz.
Dedi ki aylık kişi başı 200 TL alıyoruz. Ki bu olay ben 7. ya 8. sınıftayken oldu. Şu an lise 2- 10. sınıfı bitirip 11'e geçeceğim. Yani şu an 350 400 alıyorlardır. Yanlışım yoksa hastanede sıra vs de yok. Ülkede 6. sınıfız.
Devlet baba bana 2-3 sefer pybs ( bursluluk sınavı) katılmama ve geçen sene barajı geçmeme rağmen burs vermedi.( önceki senelerde sözde barajı 2-3 puan ile kaçırmıştım) (bir abim baraja 50 puan fark koydu ama yine alamadı)

İlanda gereksiz fazla ayrıntı mevcut sigara kullanmayan yetişkin köleler aranıyor demeleri yeterliydi.

Maalesef ülkemizin gerçeği bu devlet hep işveren tarafını tutuyor asgari ücret sisteminin değişmesi lazım.

Köle bile daha üstün. (Mısır için)
Köle sahipleri köleler için bir oda veya ev tahsis etmek zorunda.
Evlenince evlilik masraflarını karşılamak zorunda.
Şiddet kesinlikle yok.
Yeteri kadar yiyecek vermek zorunda.

Bu adamın ev sahibi olabilmesi için en az 10-15 yıl kazandığına dokunmaması lazım.
Mısırlı köleler ise bu hakka köle olduklarından beri sahip.
Yani köleden aşağıyız.

Suriye'li bir arkadaşım vardı.
Dedim yardım vs ne alıyorsunuz dedim.
Dedi ki aylık kişi 200 TL alıyoruz. Ki bu olay ya ben 7. ya 8. sınıftayken oldu. Şu an lise 2- 10. sınıfı bitirip 11'e geçeceğim. Yani şu an 350 400 alıyorlardır. Yanlışım yoksa hastanede sıra vs de yok. Ülkede 6. sınıfız.
Devlet baba bana 2-3 sefer pybs ( bursluluk sınavı) katılmama ve geçen sene barajı geçmeme rağmen burs alamıyorum ( önceki senelerde sözde barajı 2-3 puan ile kaçırmıştım) (bir abim baraja 50 puan fark koydu ama yine alamadı)

Köle bile daha üstün. (mısır için)
Köle sahipleri köleler bir oda veya ev tahsis etmek zorunda.
Evlenince evlilik masraflarını karşılamak zorunda.
Şiddet kesinlikle yok.
Yeteri kadar yiyecek vermek zorunda.

Bu adamın ev sahibi olabilmesi için en az 10-15 yıl kazandığına dokunmaması lazım.
Mısırlı köleler ise bu hakka köle olduklarından beri sahip.
Yani köleden aşağıyız.
Türkiye'de ev sahipliği dediğinde her türlü kredi çekmen gerek ve o borcu ödeyene kadar o ev senin değil bankanın oluyor ve hayatını ipotek ettiriyorsun. Ev almak için kredi bulabilirsen o da. Yeni nesil için her şey aşırı imkansız geliyor, eğer evi, arabayı, tahsilini önceden kurtarmış bir aileye sahip değilsen işin çok zor. 2023'de aynı parti kazanırsa yüksek ihtimal kavimler göçü denenecek.

Arada Suriyeliler'i göndermek için Avrupa sınır kapılarını açıyorlar ya, belki oradan Yunanistan'a geçmeye çalışıp şansımızı deneyebiliriz.
Yunanistanda kollarını açıp beklemiyor ki. Kapının bizim tarafını açıyorlar sadece. Eskiden olsa Meriç nehri üzerinden kaçmak mümkündü son olaylarla orayada duvar ördüler. Birde sağır edici bir ses silahı kullanmaya başlamışlar o yüzden hiç deneme derim.
Dalış takımı alıp ege denizinin altından yüzerek geçmeyi deneyebilirsin.

Türkiye'de ev sahipliği dediğinde her türlü kredi çekmen gerek ve o borcu ödeyene kadar o ev senin değil bankanın oluyor ve hayatını ipotek ettiriyorsun. Ev almak için kredi bulabilirsen o da. Yeni nesil için her şey aşırı imkansız geliyor, eğer evi, arabayı, tahsilini önceden kurtarmış bir aileye sahip değilsen işin çok zor. 2023'de aynı parti kazanırsa yüksek ihtimal kavimler göçü denenecek.

O kar olmayan doları bozdurur. Doları düşürür. Sonra " aa bakınnnn biz iş yapıyoruz." deyip tekrar yönetimi alacaklar.

Yunanistan da kollarını açıp beklemiyor ki. Kapının bizim tarafını açıyorlar sadece. Eskiden olsa meriç nehri üzerinden kaçmak mümkündü son olaylarla orayada duvar ördüler. Bir de sağır edici bir ses silahı kullanmaya başlamışlar o yüzden hiç deneme derim.
Dalış takımı alıp Ege Denizi'nin altından yüzerek geçmeyi deneyebilirsin.

Güzel plan.

İnsanlar aç, emin olun bu paralı kölelik ilanı için bir sürü kişi başvuracaktır.
Zaten ucuz iş gücü merkezi haline geldik, elin Çinlisi bile buraya gelip telefon montaj fabrikası kuruyorsa o işte bir terslik vardır. Sırf buradan bile durumumuz anlaşılabilir diye düşünüyorum.
Halen de milletimiz fabrika açılışına seviniyor iyi güzel hoş bir şey aslında ülkenin yatırım alması fakat ucuz iş gücü var buna sevinilmez.

Geri
Yukarı