Türkiye'de stres çok üst seviyede

Bu gerçekten yaşamayi ne diye tanimladigina bağlı mesela ben gezmekten çok spor yapma müzik dinleme gibi etkinlikleri seviyorum ve yapıyorum. Buna ek olarak eğer hayat şartlarını pozitife ceviremiyorsan sizlanmanin da pek anlamı olduğunu zannetmiyorum sadece daha stresli oluyorsun aptallık mutluluktur lafı var ya eğer hayatını pozitife ceviremiyorsan doğru bir laf gayet.

Türkiye de pozitif bir hayat yaşamak oldukça zor, sorun da bu zaten. Ülkenin bu kadar sorunu varken mutlu ve güzel bir hayat yaşamak aşırı zor.

Streslide değilim öfkelide değilim. Nerde araştırılmış acaba?
Çocuksundur.
Miras kalmıştır.
Bir şekilde çok paran vardır.
Ortalama paran vardır tek kişisindir.
Ya da mutlu olduğunu sanıyorsundur.

Ev geçindiren, kazandığının yarısını kiraya veren, Maaşının çoğunu haftalık yemeğe veren birisini düşün bakalım o ne durumda. Ülkenin yarısı böyle çünkü.

Zamanında çalışmadığımda hiç param yoktu ama bomboş bir sürü saatim vardı. Param olmadığı içinse CS:GO Valorant oynuyordum. Şimdi çalışıyorum bol bol param var ve hala CS:GO oynuyorum. Çünkü diğer oyunlara rahatça kafa yoramıyorum. İstiyorum ama olmuyor. Dünyanın en kötü şeyi. Tek rahat olduğum günler ise pazarlar.

Türkiye de pozitif bir hayat yaşamak oldukça zor, sorun da bu zaten. Ülkenin bu kadar sorunu varken mutlu ve güzel bir hayat yaşamak aşırı zor.
Ülkenin sorunu yok demiyorum bireysel konusuyorum eğer hayattaki sorunlarını pozitif yönde ceviremiyorsan umursamaman lazım çünkü bir mantığı yok ha benim böyle stresli olunca işime geliyor daha iyi işlerimi yapıyorum diyorsan bilemem.

Avrupa da FARUK3973 gelse de stresini atsa diye kapılarını açmış bekliyordu.

Avrupa Türkiye gibi değil, nitelikli insanlara kapısını açıyor sadece. @Coderman128 de iyi eğitim almış bir insansa Avrupa seve seve alır ülkesine. Kaldı ki oraya gitmekte ki tek amaç stres atmak değil zaten.

Avrupa Türkiye gibi değil, nitelikli insanlara kapısını açıyor sadece. @Coderman128 de iyi eğitim almış bir insansa Avrupa seve seve alır ülkesine. Kaldı ki oraya gitmekte ki tek amaç stres atmak değil zaten.

Birkaç tane iyi üniversite var onun dışı parasız gitmesi zor yüksek lisansa gitse gidip bir ton para verecek eğitime lisedeyse bir ton para verip college gidip para vermek zorunda öyle kolay mı sanıyorsunuz gitmeyi Avrupa'ya ülkenin yarışı Avrupa'da olurdu öyle olsa. Bunun dışı bizim unileri adam kabul bile etmiyor birkaç tane var sadece yurt dışında saygı gören.

Bunun dışında ironiyi anlamaman da komik.

Aslında oyunlardan dizilerden filmlerden vs zevk almamanın sebebi bu. Türkiye'de genelde 20 yaşındaki adam 30 40 yaş olgunluğunda oluyor. Hiç kimsenin ebeveyni de çocuğunun yaşının adamı olmasını hoş karşılamıyor. Ülkede köle düzeni oluştu. İnsanlar çalışmadıkları sürece stres altında kalıyor. Ortalama bir iş bulduklarında rahatlama dönemi ancak o zaman oluyor. Ama iş şartları yine strese sokuyor. Herkes en aşağı 9 10 saat patronun işlerine koşturuyor. Hatta hafta sonları bile gidiyor. Bugün 40 yaşında bir Türk insanı ile 60-70 yaşındaki Avrupa'lı bir insan neredeyse aynı görünüme sahip. Kimse rahatça gezip eğlenemiyor. Stresini atamıyor. Bugün araştırmalara bakarsak en stresli ve en öfkeye meyilli millet biziz.
"İnsanlar çalışmadıkları sürece stres altında kalıyor."

Kesinlikle katılıyorum.. Sadece benim hissettiğim bir şey sanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı