Türkiye'de suç artışı

Türkiye'de feci şekilde suç patlaması yaşanıyor. Son 11 yılda cezaevine girenlerin sayısı 3.8 kat artış yaşandı.

Yayınlanan en güncel veriler 2019'a aittir.

2009 yılında 74.404 kişi iken 2019 yılında 281.605'e yükseldi.

(Hırsızlık 7 kat, kaçakçılık 9 kat, cinayet 6 kat, cinsel suçlar 10 kat artış var.)

2020 yılı da dahil etseydi rahat 300.000 geçerdi, hatta 400.000'e dayanabilirdi.

"Adalet sarayı süsten ibarettir."

5678.jpg

Çayeli reisi çaya bekliyor diye pankart açmışlar adam 1 2 saniye tebessüm etmiş çok mu Allah aşkına.
Bak dostum, adamlar şehit olmuş, orada ki yapılan pankartlara gülüyorsun.

"Erdoğan’ın Karadeniz şivesiyle yaptığı konuşma salonda bulunanları kahkahaya boğdu. Erdoğan, salondan yükselen tezahüraatlar nedeniyle keyiflenerek, “Bak gördünüz mü gençler nasıl coştu” dedi. "

Şehit gününde gülmek, yakışır mı?

Hayır...

Doğruya doğru yanlışa yanlış demekten yanayım her zaman. Fanatizmi ne siyasette ne de başka konularda sevdim. Sana da bunu tavsiye ediyorum. Partici olduğun bariz belli. Söylediklerin doğru fakat partici olman beni kendinden tiksindirdi beni rahatsız etti. Umarım doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenirsin.
Savunduğun partiye bir iki kişi salladı diye hemen atağa geçiyorsun.
Yahu sakin ol.
(Kullanıcı adındaki şehir plakasına bakınca fark ettim; senden istediğim çok zor şey kusura bakma dostum.)

Maalesef o mültecileri de sırf burada üreyip ülkeye ekstra bölücü bir etken yaratmaları için aldılar. Bu hükümetin Türkiye'yi getirdiği durum yüzünden 80 milyonluk bir ülkenin bütün gençleri geleceklerini kaybetti. Hala bunları savunmak, bunlara oy verenlere karşı empati yapmak gibi bir niyetiniz varsa bende sizin bölücülüğünüzü sorgularım. Türkiye dünya üzerinde cahil oranı en yüksek ülkelerden bir tanesi ve bunun sebebi de cehaletin ülkenin her kilit noktasına işlemiş olması.

Maalesef o mültecileri de sırf burada üreyip ülkeye ekstra bölücü bir etken yaratmaları için aldılar. Bu hükümetin Türkiye'yi getirdiği durum yüzünden 80 milyonluk bir ülkenin bütün gençleri geleceklerini kaybetti. Hala bunları savunmak, bunlara oy verenlere karşı empati yapmak gibi bir niyetiniz varsa bende sizin bölücülüğünüzü sorgularım. Türkiye dünya üzerinde cahil oranı en yüksek ülkelerden bir tanesi ve bunun sebebi de cehaletin ülkenin her kilit noktasına işlemiş olması.
Bir yanda da eğitim sistemi de var, okuma-yazma oranı yüksek ama yine cahil bırakıyorlar. Sebebi ise eğitim sistemi iyi olmaması...

Ne zaman düzlüğe çıkarız acaba. Hükümet değişse bile bir günde bu hâle gelmedi millet.
Okulda öğretmediler mi kardeşim.
Yasama-Yürütme-Yargı.
Bunlar hepsinden bağımsız çalışırlar.
Yargı sistemi kötü çünkü fetö adlı terörist grup kendilerinden adam soktukları için bu kadar kötü.
Her gördüğünüzde hükümete atmayın suçu.

Geri
Yukarı