Rehber Türkiye'de Uluslararası Ödeme Yöntemlerini Kullanmak

Apple Pay ile nerelerde geçerli geçersiz? Bilgisi olan var mı?
Her yerde geçerli gibi şu an. Zen.com hesap açmanız yeterli. Y.dışına açık poslarda çalışıyor ama kapalı olandada kullandım tl bakiye olsun yeter gibi görünüyor.

Her yerde geçerli gibi şu an. Zen.com hesap açmanız yeterli. Y.dışına açık poslarda çalışıyor ama kapalı olandada kullandım tl bakiye olsun yeter gibi görünüyor.
Onay aşamasındayım bekliyorum bakalım. Kartı Apple Pay'e eklemeden önce bölgemi "ABD" olarak değiştireceğim, bu adım dışında yapmam gereken bir şey var mı? Sanıyorum ki kart eklendikten sonra bölgeyi tekrar "Türkiye" yaparak kullanmaya devam edebilirim.

Onay aşamasındayım bekliyorum bakalım. Kartı Apple Pay'e eklemeden önce bölgemi "ABD" olarak değiştireceğim, bu adım dışında yapmam gereken bir şey var mı? Sanıyorum ki kart eklendikten sonra bölgeyi tekrar "Türkiye" yaparak kullanmaya devam edebilirim.
Yakında ekstra yöntem geliyor, beklemede kalın :)

Zen ile apple payi sıkıntısız kullanıyorum fakat komisyonu işi bozuyor biraz o yüzden sürekli kullanmam. 200 atarım acil durumda kullanmak için. Nays ile karekodla ödüyorum en azından her alışverişe %10 iade ediyor. Hem kolaylık açısından karekod olduğu için temassızdan pek farkı kalmıyor.

@tahaklkt var mı bir gelişme ya neredeyse 1 hafta hala cevap yok 🧐🧐

O iş iptal oldu, İngiltere'de oturum izni istedi banka fake statement gönderdim kabul ediyor ancak hemen ardından TR içi harcama yapınca brp (biometric resident permit) kartının resmini istiyor, zen kullanmaya devam.

Zen ile Apple Pay'i sıkıntısız kullanıyorum fakat komisyonu işi bozuyor biraz o yüzden sürekli kullanmam. 200 atarım acil durumda kullanmak için. Nays ile karekodla ödüyorum en azından her alışverişe %10 iade ediyor. Hem kolaylık açısından karekod olduğu için temassızdan pek farkı kalmıyor.

Karekod işi her pos cihazında olmayabiliyor, olmayınca mecburen zen kullanacaksınız. Zen için aslında bir yöntem var, Paycell kullanan birisi şunu söylesin, yurt dışı karta para göndermede komisyon var mı? Var ise,
Wise açıp Wise'den zenin size özel verdiği euro ibanına parayı atın oldu bitti. Paycell'de komisyon yoksa direkt kart numarasını yazın gönderin oldu bitti.

Zaten Google Pay ülkemize geldiğinde bildiğin ziraatin uygulamasına gelip Google Pay'e ekle butonuna tıklayacaksın tüm iş bitecek.

İşte bu kısım dikkatimi çekti:) geleceği hakkında bir şey mi biliyorsunuz? Nereden biliyorsunuz? Kim söyledi? Kaynak? Kaynak?
Keşke gelse Google pay.

Geri
Yukarı