Türkiye'de Xbox Series X mi daha çok satar yoksa PlayStation 5 mi?

Bence PS5 daha çok satar. Çünkü insanlar sokağa çıkınca 2 alt sokakta olan PS kafeye gidiyorlar, olmayan XBOX kafeye değil. Aynı zamanda XBOX adını duymayan ya da özelliklerinden haberdar olmayıp XBOX için ''o bir halt değildir, basit bir şeydir'' diyen insanlar olduğuna da eminim.
Tam da bu yorumu arıyordum :)
PS kafeler çok var Türkiye'de. Bizim mahallede tost falan yapan bir arkadaşım var, orada bile PS4'ler kurulmuş. Lakin Xbox kafe hiç yok diyebilirim.

Bence PS5 daha çok satar. Çünkü insanlar sokağa çıkınca 2 alt sokakta olan PS kafeye gidiyorlar, olmayan XBOX kafeye değil. Aynı zamanda XBOX adını duymayan ya da özelliklerinden haberdar olmayıp XBOX için ''o bir halt değildir, basit bir şeydir'' diyen insanlar olduğuna da eminim.
Türkiye'de Playstation'ın daha fazla kitlesi var. Bu yüzden Playstation 5.
İşte bu kitle yüzünden Xbox karşıtlığı var ülkede.

Merhaba arkadaşlar. 2020'nin sonlarında Xbox Series X ve PlayStation 5'in çıkması bekleniyor. CPU ve GPU bakımından Xbox Series X, PlayStation 5'ten daha güçlü. Diğer özellikler de açıklandı fakat çok fazla bakmadım. Yine de konsollar yıllar sonra inanılmaz bir çağ atlamış gibi görünüyor.
Peki sizce Türkiye'de hangisi daha çok satar? Xbox Series X mi, PlayStation 5 mi?
Not: "Daha çıkmasına çok var", "Fiyatları belli değil" diyeceğinizi duyar gibiyim. Burada esas merak ettiğim konu, Türkiye'deki insanların alışkanlıklarına bağlı olarak hangisinin daha çok satacağı.
Bence bunu fiyat ve oyunlar belirler. Xbox ciddi bir fiyat avantajı sunarsa öne geçecektir ama sadece bu yetmez. PS5 kadar olmasa da hatrı sayılır düzeyde özel oyun sunması gerek yoksa fiyat avantajı falan dinlemezler :)
Bu ikisini düzgün bir şekilde yaparsa Xbox daha çok satacaktır ve bilinirliği artacaktır. Diğer türlü mevcut bilinirliğinin de avantajıyla PS5 öne geçer.

@benveflütümle Yazında fazlasıyla yazım hatası olduğu için alıntılayamıyorum.

Gamepass'ın fiyatı aylık 15 dolar. 5tl tanıtım fiyatı.
1 oyunun fiyatı Xbox'da da 60-70 USD PS'de de. Yani fiyat konusunda eşitler.

Bu işten anlayanlar Xbox alir gibi geldi bana ama bu işleri bilmeyenler PlayStation alır.
Hangi iş ? Gerçek oyuncu zaten konsolda 60 hz oyun oynamaz. Alır PC 165 , 240 kaç isterse alır. Konsol alınmasının amacı = Özel oyunlar. Xbox özel oyun sayısı 0 playsitation özel oyun sayısı sayısız

Tabii ki de playstation daha çok satacak fakat bunun sebebi xboxın kötü olduğundan değil ülkemizde playstation daha popüler kitlesi daha çok iki cihazıda beğendim ben fakat tercihimi playstationdan yana kullanacağım..

Önceden beri XBOX taraftarıyım ancak Playstation 5 Türkiye'de maalesef daha aktif. Ama haksız da sayılmazlar. Güzel konsol yapıp kaliteli oyun çıkarmamak (exclusive olarak başyapıt diyebileceğim bir şey yok.) çok büyük bir dezavantaj. Ama şahsen her şartta XBOX alırım.

Arkadaşlar farkındaysanız geri uyumluluk var PS5'te. ABD dışında yok edecek gibi, en azından ilk etapta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox cephesinde geri uyumluluk uzun zamandır var bildiğim kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı