Xbox Series X mi PlayStation 5 mi?

Yusuf_ernen

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben genelde FPS oyunları oynuyorum. Battlefield, Call of Duty gibi oyunlar oynuyorum bir de klavye mouse desteği Xbox tarafında, daha fazla oyun var klavye fareli bir de Xbox'ın 120 FPS desteği, PlayStation göre daha çok oyunda varmış galiba. Mesela Battlefield, PlayStation 5 de 60 FPS iken Xbox'ta 120 FPS hem de 4K'da emin değilim bir yerden okudum. Yani PlayStation'da da DualSense Sony Pulse 3 D kulaklık gibi teknolojiler var ama Xbox'ta yok çok arada kaldım. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini, iyi yanlarını, kötü yanlarını yazabilir mi? Bende karar verip almak istiyorum zam gelmeden.

Arkadaşlar ben genelde FPS oyunları oynuyorum. Battlefield, Call of Duty gibi oyunlar oynuyorum bir de klavye mouse desteği Xbox tarafında, daha fazla oyun var klavye fareli bir de Xbox'ın 120 FPS desteği, PlayStation göre daha çok oyunda varmış galiba. Mesela Battlefield, PlayStation 5 de 60 FPS iken Xbox'ta 120 FPS hem de 4K'da emin değilim bir yerden okudum. Yani PlayStation'da da DualSense Sony Pulse 3 D kulaklık gibi teknolojiler var ama Xbox'ta yok çok arada kaldım. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini, iyi yanlarını, kötü yanlarını yazabilir mi? Bende karar verip almak istiyorum zam gelmeden.
Hocam özel oyunlar senin için önemliyse PS gir. İngilizcen iyi değilse Xbox tavsiye etmem.

Ben PS5 kullandım ve deneyimlerimi sana anlatayım.

FPS oyunlarında tetik tuşunun sertleşmesi ve hasar alınca gamepadın titremesi hoştu.
Gamepadın şarjının çabuk bitmeside dezavantajları arasında.
Ben onun dışında dezavantaj oluşturan bir duruma rastlamadım.

Hocam FPS oyunları için zaten Xbox direkt önde. FPS Boost olayı var bildiğiniz gibi PS5'te o durum yok. O yüzden 120FPS desteği daha fazla. DualSense olayı güzel ama rekabetçi oynayan herkes tetik işlevini ve titreşimi kapatıyor genelde gecikmeye sebep oluyor çünkü. Yani size uyan konsol net olarak Series X.

PS5 DualSense farkı var açıkçası PS5 daha iyi olur diye düşünüyorum FPS konusunu bilmiyorum sanırım her oyunda değil 4K 120 FPS CoD, BF vb. gibi oyunlarda 60FPS veriyor diye biliyorum.

XBSX'de BF5'te ortalama 500 saatim vardır. 120 FPS boost seçeneğiyle çok oynadım. Sadece fps oynayacaksan gamepad ve kulaklık dışında hangi konsolu seçeceğin çok farketmez. Oynayacağın oyunların 120 fps desteklerine bir bak öncelikle.

Ben şuan yeniden alacak olsam PS5 alırdım çünkü daha önce hiç PS'ım olmadı ve hiç bir özel oyununu deneyimlemedim. Ama dediğim gibi sadece FPS odaklı oynayacaksan çok farketmeyecektir. İlerde satacaksan PS5 daha kolay satılabilir.

PS5 almak için hiçbir sebep kalmadı Türkiye oyuncuları için. Zaten özel oyunların hepsi patır patır PC'ye dökülmeye başladı, devam da edecek. God of War Ragnarok da PC'ye gelecek. Arkadaş zaten alıyorsun cihazı oynayacak oyun yok, olsa da oyun mu oynuyorsun altın mı alıyorsun belli değil. Game Pass de PS+'tan çok çok daha iyi, bi kere PC'de de kullanabiliyorsun. Ben olsam Türkiye şartlarında Xbox alırdım.

İki konsolu da kullandım, benim tercihim Xbox'dan yana olurdu çünkü: Hem Game Pass gibi bir nimete sahip hem de dediğiniz gibi klavye desteği çok daha iyi durumda. PS5'e gelirsek artık özel oyunlar dışında pek bir üstünlüğü yok ve özel oyunlarda çok pahalı Spider-Man 2 parasına 1 yıllık Game Pass Ultimate alınıyor. DualSense öyle eskisi gibi çok kullanılmıyor hatta ben belli bir süreden sonra oyunlarda tamamen kapatmıştım.

Geri
Yukarı