Türkiye'deki çikolata şekerleme vs. markaları dünyada neden ünlenmiyor?

directorscut

Hectopat
Ülkemizdeki çikolata markaları dünyada neden ünlenmiyor? Aslında konuyu daha da açacak olursak Coca Cola gibi markalarımız neden yok?
Belki bunda Hollywood etkisi büyüktür ama ben hiçbir filmde Toblerone çikolata gördüğümü hatırlamıyorum. Toblerone çikolata müthiş bir çikolata değil belki ama İsviçre çikolatası veya Alman çikolatası denince aklımıza kaliteli lezzetli ürünler beliriyor.

Komşu ülkelerde büfelerde büfelerde marketlerde ülker, eti ürünleri var sanırım ama benim merak ettiğim dünyada Avrupa vs Amerika pazarında neden yer bulamıyor bu şekerleme vs ürünler?

Türkiye'de yanlış yapılan nedir? Reklamdan ziyade çikolatalar neden çok kaliteli değil?

Dosya Ekleri

• Chocolate-Bar-Taste-Test-FT-Badge-d2eebc2911c6444ba3a5fe0dbc1d458e.jpg
    Chocolate-Bar-Taste-Test-FT-Badge-d2eebc2911c6444ba3a5fe0dbc1d458e.jpg
    169,7 KB · Görüntüleme: 38
  • Mondelez-opens-Toblerone-chocolate-store-in-Swiss-airport.jpg
    Mondelez-opens-Toblerone-chocolate-store-in-Swiss-airport.jpg
    432,3 KB · Görüntüleme: 20
  • ritter-sport-findikli-tablet-cikolata-100-gr-d08c9b.jpg
    ritter-sport-findikli-tablet-cikolata-100-gr-d08c9b.jpg
    17,9 KB · Görüntüleme: 19
  • chocolate-bars-on-display-in-a-shop-including-mars-bars-snickers-bars-and-twix-2AFY5JH.jpg
    chocolate-bars-on-display-in-a-shop-including-mars-bars-snickers-bars-and-twix-2AFY5JH.jpg
    249,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 514-eTWU9bL.jpg
    514-eTWU9bL.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Bizdeki ürünler maalesef çoğunun içeriğinin kimyasal olmasından dolayı ve içerik zenginliği bakımından zayıf olması sebebiyle popüler değil gibime geliyor. Kimse daha zengin markalar varken bu markaları tercih etmez. Yurt dışındaki insanlar minimum kimyasal olan ürünleri tüketmeye çalışıyor, bizdeki en basit örnek maliyetten kaçmak için kolanın glukoz fruktoz şurubuyla yapılması, orada standart şeker kullanılıyor. Hangisi daha sağlıklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
TR de ürün içerikleri bildiğin çer çöp. Hepsi kimya laboratuvarından çıkmış gibi kimyasal dolu, abur cuburla yakından uzaktan alakası yok. Bu kafayla ünlenmeleri imkansız zaten. Önce kendi insanına renklendiricisiz, aroma vericisiz, kakao oranı ve kakao yağı içeriği yüksek çikolata gibi çikolata yedireceksin ki dünyaya açılabilesin. İçine ne koyuyorlarsa bitter çikolatalarımız bile çöp abi. Ülker, Eti vs hiçbirini yiyemiyorum yedikten sonra boğazımı yakıyor ve tadı da ithal bitter çikolatalara göre çok çok geride.

Geri
Yukarı