Türkiye'deki ek gümrük vergisi ne zaman kalkacak?

Resmi açıklamalar 2021 yılında kalkacak diyordu bu konsollardan alınan vergiler falan.
Önceden yine resmi açıklamalar Ekim ayında kalkacak diyordu, nasıl "kaldırıldığını" gördük hepimiz. Hissetmeyen var mı hâlâ?

Çok uzun yıllar önce de deprem yaralarını sarmak için bir deprem vergisi getirilmişti, şu anda o verginin devamı olarak düzgün bir araba almak istediğinde kendine 1, devlete 3 tane araba alıyorsun. Çok güzel "kaldırıldı" gerçekten. Meyve sularından bile bunun devamı olan vergiyi alıyorlar.

Önceden yine resmi açıklamalar Ekim ayında kalkacak diyordu, nasıl "kaldırıldığını" gördük hepimiz. Hissetmeyen var mı hâlâ?

Çok uzun yıllar önce de deprem yaralarını sarmak için bir deprem vergisi getirilmişti, şu anda o verginin devamı olarak düzgün bir araba almak istediğinde kendine 1, devlete 3 tane araba alıyorsun. Çok güzel "kaldırıldı" gerçekten.
Evet kalktı galiba arkadaşlar uzayda yaşıyor. O yüzden kalkmadı diyorlar 😁 .

Çok uzun yıllar önce de deprem yaralarını sarmak için bir deprem vergisi getirilmişti, şu anda o verginin devamı olarak düzgün bir araba almak istediğinde kendine 1, devlete 3 tane araba alıyorsun. Çok güzel "kaldırıldı" gerçekten. Meyve sularından bile bunun devamı olan vergiyi alıyorlar.
Valla hocam ben onların yalancısıyım sonuçta onlar resmi makamlar bir zahmet insanlara yalan söylemesinler.

Valla hocam ben onların yalancısıyım sonuçta onlar resmi makamlar bir zahmet insanlara yalan söylemesinler.
Çok yanlış bir yerden dürüstlük bekliyorsun, onların işleri kendi çıkarları için yalanlar söyleyip milyonlarca insanı keyiflerine göre yönlendirmek. :D Kendi koltukları için milyonlarca insanın geleceğini çalabilecek konumdakilere güvenmek yapılabilecek en büyük akılsızlıklardan biridir. Asla yanıltmazlar bu konuda sağ olsunlar, her zaman inananları üzerler itinayla. Politika = söylenilen her 10 kelimenin tamamının yalan olması demek.

Son düzenleme:
Çok yanlış bir yerden dürüstlük bekliyorsun, onların işleri kendi çıkarları için yalanlar söyleyip milyonlarca insanı keyiflerine göre yönlendirmek. :D Kendi koltukları için milyonlarca insanın geleceğini çalabilecek konumdakilere güvenmek yapılabilecek en büyük akılsızlıklardan biridir. Asla yanıltmazlar bu konuda sağ olsunlar, her zaman inananları üzerler itinayla. Politika = söylenilen her 10 kelimenin tamamının yalan olması demek.
Reis tamam politika öyledir ama sen bunu halka söylüyorsun başka siyasetçilere değil.
Ayrıca bu haber doğrumu?

Sen bunu halka söylüyorsun başka siyasetçilere değil.
Yalanı niye diğer politikacılara söylesinler? Kontrol etmeleri gereken milyonlarca insana söylüyorlar işte bu kadar basit. Yaşın daha genç, benden sana bir tavsiye; iktidarda olan (parti önemli değil her yerde bu böyle) bir partiye bağlı bir siyasetçi ne diyorsa tam tersini yap. Sen kârlı çıkarsın. :D

Son düzenleme:
Başlıkta da gördüğünüz gibi Türkiye'de bu sene nisan ayında başlatılmış olan vergi ne zaman kalkacak?
Onu bilmiyorum ama vergilerin neden bu kadar yüksek olduğunu biliyorum, düşününce yabancı ürünler aldığımızda onları tl üzerinden değil dolar üzerinden alıyoruz ve zaten onların da ithal ederken vergi koyduğunu biliyoruz. Bunu ülkeden aldığımızda sadece talep olduğu için getiriyoruz ve bu yüzden ülkenin değil aldığımız markanın kârı oluyor. Yerli üretim nesneler almalıyız. Neden biz üretmeyelim ki? Vergilerin bu kadar yüksek olma sebebi de caydırıcı olması birazcık. Kumaş Fransızdan, Araba Almandan demek yerine üretmeye çalışırsak çok daha iyi olacak. Ve en öenmlisi biz ekmeğe %1 vergi veriyoruz çünkü talep çok fazla ve alıcı da aynı derecede fazla ama karides surimi fazla talebi olan bir değil %6 vergi ile alıyoruz. Aynı şekilde talebi az olunca vergi fazla olmak zorunda kalıyor. TRT payı ödeme sebebimiz de biz izlemesek bile kamusal bir kurum, sokak lambasını kullanmıyorum diye parasını vermiyor değilsek KAMUSAL olduğu için vergisini vermek zorundayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı