Türkiye'deki en iyi benzin nedir?

Ben ne zaman Opet'ten alsam araba az km yapıyor. Shell'de öyle mesela. Class ve Türkiye petrollerinden aldığımda daha fazla km gidiyor. Dün petrol ofisleri denedim o da fena değil gibi.

opetteki mazot çeşitlerinin gerçekten bi farkı var mı sizce ultraforce eco force nin?

Opet en iyisi galiba.

Bence de. Babam eskiden Shell'den alırdı herhalde. Şimdi Opet'ten alıyor. Ama dayımlar o arabayı kullandığında Shell'den alırlar hep. Bir fark hissetmedim. Ama tabii genel de hep ya yarım depo falan varken alıyorlar. Ondan dolayı da olabilir. Ve farklı marka benzin kullansak ne olur? Mesela zorda kaldık başka marka aldım. Sonra kaliteli buldum tamamen veya yarım depo koysak motora falan zarar verir mi?

Opetteki mazot çeşitlerinin gerçekten bir farkı var mı sizce ultraforce eco Force'nin?

Denemek lazım. Birisi isiminden anlaşılacağı gibi performans için, diğeri uzun mesafe.

Performans krem!

Bence de. Babam eskiden Shell'den alırdı herhalde. Şimdi Opet'ten alıyor. Ama dayımlar o arabayı kullandığında Shell'den alırlar hep. Bir fark hissetmedim. Ama tabii genel de hep ya yarım depo falan varken alıyorlar. Ondan dolayı da olabilir. Ve farklı marka benzin kullansak ne olur? Mesela zorda kaldık başka marka aldım. Sonra kaliteli buldum tamamen veya yarım depo koysak motora falan zarar verir mi?
vermez bence çoğu kişi öyle zaten hep aynı yerden almıyor

Denemek lazım. Birisi isiminden anlaşılacağı gibi performans için, diğeri uzun mesafe.

Performans krem!
dün pompacı mazot kalmadı düz mazot veriyim mi dedi ben de olur dedim eco force koydu performasn olarak bi fark yok ultra forceden araba aynı gidiyor :D

Arkadaşlar eco dedikleri genelde normal mazot biraz daha kalın oluyor genelde ve nakliye işi yapan kamyon, kamyonet, tır kullananlar alıyor. Eco olmayanlar daha ince oluyor genelde binek araç kullananlar alıyor. Ben kamyonet şoförüyüm mesela aracıma normal mazot harici yakıt koymam birkaç kere mecburiyetten almıştım araba normal mazota göre çabuk yakıyor yakıtı bu yüzden çabuk bitiyor. Buradan da söyleyeyim illaki kamyonet falan kullanan arkadaşlar vardır. Normal mazot alın euro dedikleri mazottan almayın.

DKtkYTxW4AA61qG.jpg

Mesela v-Power yazan binek araçlar için olan ince mazot. Fuel save yazan da kalın olan normal mazot. Shell'den örnek verdim genelde hepsi aşağı yukarı böyle olur. Kamyon, kamyonet kullanan varsa fuel save alsın.

Ben Shell derim. Biraz daha pahalı olan yakıtı var adı V-Performance idi sanırım. Onu öneririm. Ondan sonra Opet. Araç çok kullanıyorum ve yakıtın tüketime ve performansa etkisi sanıldığından çok fazla. Bütün yakıtlar aynı muhabbetini daha önce duymuştum belki doğrudur ama benim deneyimime göre öyle değil. Belki ana madde aynı katkılar farklı olabilir ama sanmıyorum. Eğer depolamadan farklılık olsaydı pompadan pompaya değişik sonuç alırdım. Kısaca Shell ve Opet en iyisidir bana göre.

Geri
Yukarı