Türkiye'deki Fiyatların Saçmalaması

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 293

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Tükiye'de her şeyin fiyatı artıyor, buna alıştık ama bazen bu o kadar abartılıyor ki sanki enflasyonun ötesinde şişirme fiyat yapıyorlarmış gibime geliyor. Firmalar da zaten enflasyondan dolayı indirim yapmıyor. Bir ürünü yurt dışından alınca Türkiye fiyatından daha ucuz oluyor, böyle bir şey olabilir mi?

Örneğin bu:

Fiyatlar artık saçmalama derecesinde. Enflasyon var doğru bu kadar da olmaz. Faiz sebep enflasyon sonuç (!) fikri malum ülkeyi zengin etti :D (!) ama böyle fiyatların da normal olmadığını düşünüyorum. Geçen 1-2 ay önce sabre Pro'nun fiyatına baktım 400TL idi, genelde ucuz ve F/P diye öneriyordum, şu an 1000TL olmuş. Akıl alacak gibi değil.

Açıkçası ise yurt dışı gozunden bakildiginda fiyatlar cok ucuz. Canim ulkem umarim secimle ekonomi duzelir.

Aslına bakarsan yurtdışındaki insanların öyle bir alım gücü var ki her şeyi bizden pahalı almalarına rağmen bizden kat ve kat çok alabiliyorlar. Yurt dışında örneğin su 1 dolar yani 19.4TL.

Sen B450 ve A320'lerin 2. el fiyatlarını görmemişsin.
Biliyorum hocam gördüm. Ama örnek olarak bunu verdim.

Tükiye'de her şeyin fiyatı artıyor, buna alıştık ama bazen bu o kadar abartılıyor ki sanki enflasyonun ötesinde şişirme fiyat yapıyorlarmış gibime geliyor. Firmalar da zaten enflasyondan dolayı indirim yapmıyor. Bir ürünü yurt dışından alınca Türkiye fiyatından daha ucuz oluyor, böyle bir şey olabilir mi?

Örneğin bu:

Fiyatlar artık saçmalama derecesinde. Enflasyon var doğru bu kadar da olmaz. Faiz sebep enflasyon sonuç (!) fikri malum ülkeyi zengin etti :D (!) ama böyle fiyatların da normal olmadığını düşünüyorum. Geçen 1-2 ay önce sabre Pro'nun fiyatına baktım 400TL idi, genelde ucuz ve F/P diye öneriyordum, şu an 1000TL olmuş. Akıl alacak gibi değil.

Geçen martı eti satan mahalle dönercisine gidicektim tabelada dönerin 60 TL olduğunu görüp eve gittim.

Serbest piyasa millet tutturduğuna satıyor. Geçen ikinci el 5500 işlemci için mesaj attım birine adam sıfırdan daha yüksek para istiyor.
Link atıp gösterince "Bu ürün sağlam ne olduğu belli senin alacağın sıfır ürün bozuk gelebilir" diye cevap verdi.

Siz siz olun fiyatları yurt dışı yurt içi sürekli takip edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı