Türkiye'deki ses kirliliği nasıl önlenir?

Evet var. Bunu şuna benzetebiliriz o zaman bir şirket 100 tane ürün üretti 99 tanesi sağlam biri bozuk. O bozuk ürünü olan kişi de o zaman şikayet etmesin çünkü diğerleri şikayet etmemiş.
Ayrıca diğerleri de belki şikayet etmek istiyor ancak o vakti veya enerjiyi bulamıyor olabilir.

Üstteki yazımı tam okursan anlarsın. Bu arada konuyu açan arkadaş bir şey dememişken siz niye bu kadar taktınız.

Üstteki yazımı tam okursan anlarsın. Bu arada konuyu açan arkadaş bir şey dememişken siz niye bu kadar taktınız.
Tekrar okudum ve gayet açık bir biçimde eğer kimse şikayet etmeyip sadece o şikayet etmek istiyorsa böyle bir hakkı yok demişsiniz?
Arkadaş cevap vermemiş olabilir bu fikir beyan etmemize engel değil.

Hocam, İslam ezanı sağır edecek seste okuyun diye bir şey demiyor.
Eğer çok fazla geliyor ise ilgili yerlere bildirin belli bir desibel var, onun üstündeyse düşürürler. Burada ezana ya da İslam'a bir hakaret yok. Mesela beni hiç rahatsız etmez, hoşuma bile gidiyor.

Onun dışında ise yaşadığınız yere göre ses kirliliği oluyor ona tek çözüm yalıtım olabilir ya da daha sakin bir yere taşınacaksınız.

Rezerve edilme değil. Hepsini okursan dediğimi anlarsın. Oradaki bilmem kaç kişi rahatsız değil de tek o kişi rahatsızsa sence var mı şikayet etme hakkı.
Dediğine itibar etmedim sadece, anlaşılmayacak bir şey yok. Çoğunluk bir yanlışa onay veriyorsa bu onun yanlış olduğunu değiştirmez. Cami çevresinde ikametgah eden tek bir gayrimüslim olsa dahi bu o camide günde 5 kere yüksek sesle ezan okunamayacağı için bir sebep.

Yeni konular

Geri
Yukarı