Türkiye'deki siber saldırı DuckDuckGo ve bazı servisleri etkiler mi?

Bende de sorun vardı ama ilginç bir şekilde DuckDuckGo işe yaramıyordu YouTube, Instagram gibi yerlere girebiliyordum ama bunlar dışında hiçbir siteye giremiyordum akşam oldu.

Bu sabahta oldu ama modemi açtım kapadım düzeldi. :D

Harbiden siber saldırı ile mi alakalı? 🤔

Bende de sorun vardı ama ilginç bir şekilde DuckDuckGo işe yaramıyordu YouTube, Instagram gibi yerlere girebiliyordum ama bunlar dışında hiçbir siteye giremiyordum akşam oldu.

Bu sabahta oldu ama modemi açtım kapadım düzeldi. :D

Harbiden siber saldırı ile mi alakalı? 🤔
Bilmiyorum hocam, ancak olabilir.

Hocam bir sorum olacak, TT kullanıcısıyım ve dün sitelerde geç yüklenme ve hiç girmeme gibi sorunlarla karşılaştım. Hatta Technopat'a giremiyordum. VPN ile gizli sekmeden girdiğimde sorunun sadece bende değil başka kullanıcılarda da olduğunu gördüm. Bu siber saldırılardan ötürü mü kaynaklı? Bir de şu an gerçekten ülkeye bir saldırı var mı?
Saldırılar her daim olur, bunun belli bir dönemi olmaz genelde. Ha bazı dönemler siyasi gündeme bağlı olarak fazlalaşır veya azalabilir.

TT kaynaklı genel bir sorun olduğunu düşünüyorum dün yaşananların. Bugün düzeltilmişe benziyor.

TT fiber kullanıyorum normalde 1.1.1.1'e 18ms civarı ping alırken şuan 40ms civarı alıyorum. Gece elektrik gidince router UPS ile açık kaldı ve ONT cihazı UPS'e bağlı olmadığı için kapandı. ONT geri açılınca fiber ve LAN bağlantı ışığı yanıyordu ama IP alamadım. Tekrar kabloyu çıkar tak yapınca IP aldı. Bu sorunlar dışında internet düzgün gibi.

Bilmiyorum hocam, ancak doğru gösterdiğine eminim, bi ara herkesin pingi çıktıydı ve o zaman hep Türkiye'yi gösteriyordu, ancak bilmiyorum.
Biraz abartılmış bir grafiğe sahip attığınız site. Ping konusu ise Türk Telekom'un çöp altyapısından kaynaklı olmuştur büyük ihtimalle.

Dediğim gibi, Cisco ve Fortinet gibi alanında en iyi ürünlere sahip firmaların verilerini takip edin.

Bende internet hızımın düştüğünü gördüm, bundan olabilir mi? Ayrıca siber saldırılar her siteyi ve ISP'yi etkileyebilir. Hatırlarsanız bundan 1 yıl gibi bir süre öncesinde YouTube'da siber saldırıdan etkilenmişti ve VPN'siz girilmiyordu.

Geri
Yukarı