Türkiye'den ABD'ye F-16 resti: Bizi kısıtlayan anlaşmaya imza atmayız

Biliyoruz herhalde. Sanki Amerika'nın paraya ihtiyacı varmış gibi resti demişler. Amerika Türkiye jet alsın diye yanıp tutuşmuyor zaten.

Amerika bizim elimize bakmıyor tabii ki fakat bizim için başka seçenekler var bizim dışişleri bakanı ile Cumhurbaşkanı da onu demeye çalışıyor ama seçeneklerin sayısı çok az.

Çin, Rusya gibi ülkelerden alsak olmuyor mu? İsterse daha maliyetli olsun...

Elimizde ki mühimmatlar uyumlu değil ve hiçbir yedek parça bulunmayacak elimizde Rus uçakları için, her parçayı Rusya'dan almak için yıllarca bekleyeceğiz ve Rus uçakları sandığımız kadar iyi değil maalesef. Su 57'den hala 4 adet var ve hiçbiri savaşa uygun değil prototip ayrıca Rusların Ukrayna'da başarısızlığını görürsen Rusya'dan askeri anlamda uzak durmamız gerek bir şey almamamız gerek.

Kaynak⏫

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Elimizi kolumuzu bağlayan bir anlaşma içinde olmayız bir kısıtlama getirilmesi kabul edilebilir değil kullanamayacağımız ürünü niye alalım" dedi.
Türkiye'deki onlarca Amerika-NATO askeri üssü varken neyin kısıtlamasından bahsediyor bu adam? Jetler ve Türk askeri Amerika'nın emri altında olduğu için istediğini yapabilir. Tabi efendim kısıtlama.

Coğrafyamıza uyumlu olduklarını sanmıyorum. Rusya bildiğim kadarıyla kendi uçaklarında yerli sistemlerin kullanılmasını yasaklıyor. Batı tarafının uçakları bir tık daha iyi. Gibi gibi.

Bir tık değil kat kat daha iyi batı uçakları ayrıca altyapımız Full+Full batı uçakları için uygun.

Elimizde ki mühimmatlar uyumlu değil ve hiçbir yedek parça bulunmayacak elimizde Rus uçakları için, her parçayı Rusya'dan almak için yıllarca bekleyeceğiz ve Rus uçakları sandığımız kadar iyi değil maalesef. Su 57'den hala 4 adet var ve hiçbiri savaşa uygun değil prototip ayrıca Rusların Ukrayna'da başarısızlığını görürsen Rusya'dan askeri anlamda uzak durmamız gerek bir şey almamamız gerek.
Ben başarılı buluyorum. Bütün batı dünyası binlerce tank, roket ne varsa yolladı ve yolluyor. Ukrayna ile savaştıklarını düşünmüyorum. NATO'yla savaşıyorlar resmen.

Bugün onların yaşadığını yarın biz Yunanistan'la savaşırsak yaşıcaz. Bize parayla uçak vermeyenler, savaşın başladığı gün 30-40 uçak hediye eder bunlara... Gerçi saha savaşmadan vermeye başladılar zaten... 🥵

Ben başarılı buluyorum. Bütün batı dünyası binlerce tank, roket ne varsa yolladı ve yolluyor. Ukrayna ile savaştıklarını düşünmüyorum. NATO'yla savaşıyorlar resmen.

Bugün onların yaşadığını yarın biz Yunanistan'la savaşırsak yaşıcaz. Bize parayla uçak vermeyenler, savaşın başladığı gün 30-40 uçak hediye eder bunlara... Gerçi saha savaşmadan vermeye başladılar zaten... 🥵
O verilen ekipmanları etkin kullanmaları da önemli direk etkin kullanamazsalar
Sorun oluşturmaz hem zaten Türkiye hava kuvvetlerinde tak bağımsızlık elde etmeden hiçbir ülkeye savaş açmaz savaşmaz.

Geri
Yukarı